Przejdź do treści

Co jeść przed pójściem spać?

Jeśli próbujemy schudnąć, może się zdarzyć, że w ciągu nocy będziemy wstawać, żeby coś zjeść. Lepiej jednak zjeść małą przekąskę przed snem, aby zaspokoić apetyt – wtedy ochota żeby iść do lodówki po coś do jedzenia stanie się mniejsza, a przy okazji lepiej się wyśpimy. Jeśli jednak okaże się, że przekąska przed spaniem nadal nie pomaga, warto skonsultować się z dobrym dietetykiem. Zapozna się z naszą dietą i przedstawi pomocne sugestie.
Na pewno słyszeliśmy, że jedzenie przed snem może być dla nas szkodliwe. Co powiesz na przekąski? Sen, odżywianie i odchudzanie są ze sobą połączone. Jeśli chcemy stracić kilogramy, musimy się wysypiać i jeść zdrowo. Badania wykazały, że małe, bogate w składniki odżywcze kolacje mogą być korzystne dla naszego zdrowia metabolicznego i pomagać w budowie mięśni, szczególnie jeśli ćwiczyliśmy w ciągu dnia.

Serek wiejski

Serek wiejski pomaga budować mięśnie podczas snu. Jest bogaty w składniki odżywcze i jednocześnie ma niską zawartość tłuszczu i mało kalorii. Składa się przede wszystkim z białka mlecznego, zwanego kazeiną. Jest to białko o powolnym rozkładzie, dobrze znanego z podtrzymywania mocnej naprawy i wzrostu mięśni. Oznacza to, że może aktywnie pomagać w budowaniu mięśni podczas snu, dlatego jest to popularna późna przekąska wśród kulturystów. Wysoka zawartość białka w serku wiejskim zapewni też uczucie pełności przez dłuższy czas, zapewniając jednocześnie wartościowe składniki odżywcze, służące do naprawy mięśni.

dieta i banany

Banany

Jeśli lubimy słodycze, banany są fantastyczną opcją przed pójściem spać. Są bowiem pełne składników odżywczych, takich jak:

  • potas,
  • witamina B6,
  • witamina C,
  • błonnik.

Jeśli wybierzemy banany, które są zielonkawe (nie w pełni dojrzałe), to mają dużą zawartość opornej skrobi. Błonnik i oporna skrobia mogą lepiej kontrolować apetyt, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia spożycia kalorii. Banany są też doskonałym źródłem tryptofanu. Jest to aminokwas, który może powodować senność. Jest przekształcany w hormon snu, melatoninę, zapewniając spokojny sen. Pamiętajmy, że osoby, które nie śpią wystarczająco długo, mają większe ryzyko nadwagi. Banan ma około 100 kalorii, dlatego jest słodką przekąską, ale dużo mniej kaloryczną niż batony. Dlatego będzie nam łatwiej kontrolować zdrowe odżywianie.

Migdały

Migdały sprzyjają spokojnemu snu. Są bogate w magnez – substancję odżywczą, niezbędną do utrzymania zdrowego poziomu melatoniny i regulacji zegara snu. Jedna garść migdałów zawiera około 150 mg magnezu, co jest bardzo zdrową dawką tego minerału. Jak wykazano, poprawia jakość i długość snu, a także przeciwdziała bezsenności. Uważajmy jednak, żeby nie przesadzić z ilością migdałów. Dobrym rozwiązaniem będzie garść naturalnych, nieprażonych migdałów.

Indyk

Indyk jest stosunkowo niskokalorycznym mięsem, które zawiera wysokiej jakości białko. Odpowiednia ilość białka wysokiej jakości w diecie jest niezwykle ważne dla utraty wagi. Pomaga znacznie skuteczniej zmniejszyć apetyt niż tłuszcz czy węglowodany. I podobnie jak banany, indyk zawiera również duże ilości relaksującego tryptofanu, który pomaga szybciej zasnąć. Indyk jest doskonałym posiłkiem odchudzającym, który sprzyja też lepszemu snu. Jest bogaty w składniki odżywcze, a jednocześnie ma mało kalorii – cienki plasterek lub dwa przed pójściem spać, może liczyć nie więcej niż 100 kalorii.

Konserwy z tuńczykiem

Taki posiłek zapewnia ogólny dobry stan zdrowia i wspaniałe samopoczucie. Tłuszcze omega-3 są niezwykle ważne dla zapewnienia optymalnego funkcjonowania organizmu, w tym mózgu. Szczerze mówiąc, powinniśmy jeść więcej tłuszczów omega-3. Optymalne funkcje całego ciała, włącznie z mózgiem, a także spokojny sen są ważne dla utraty wagi. Chude źródło białka i łatwość jego przyrządzenia sprawia, że konserwy z tuńczykiem lub łososiem mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, pragnących schudnąć.

Wiśnie

Wiśnie poprawiają jakość snu. Filiżanka wiśni zawiera tylko 50 kalorii, więc są przyjazne dla naszej wagi. Mogą pomóc w poprawie snu. Sok wiśniowy znacznie zmniejsza problem bezsenności. Powodują znaczne zwiększenie wydzielania hormonu snu, melatoniny, która pomaga w lepszym śnie.

Co powinniśmy jeszcze wiedzieć o jedzeniu przed snem?

W większości przypadków, jedzenie przed snem powoduje przyrost masy ciała z powodu nawyków, takich jak jedzenie przed snem, podczas oglądania telewizji lub spożywanie zbyt dużej ilości kalorii przed pójściem spać. Dlatego powinniśmy zadbać o to, co jemy.
Dodatkowo warto unikać picia lub jedzenia czegokolwiek, zawierającego:

  • kofeinę,
  • alkohol,
  • herbatę,
  • czekoladę,
  • gorące przyprawy.

Wszystkie te produkty mogą pogłębić objawy refluksu. Osoby cierpiące na to schorzenie nie powinny też jeść niczego przez co najmniej 3 godziny przed snem.
Jeśli zjemy odpowiedni posiłek przed spaniem możemy uniknąć podjadania w nocy i szybciej schudnąć. Zapewni to też lepszą jakość snu i ustabilizuje poranny poziom cukru we krwi.
Jednocześnie powinniśmy unikać jedzenia fast foodów i deserów przed snem. Połączenie węglowodanów i białka lub tłuszczu nie jest dobrym rozwiązaniem.zdrowy sen
Należy wystrzegać się niezdrowej, przetworzonej żywności. Cała przekąska może liczyć około 300 kalorii i powinna zawierać połączenie witamin, minerałów, przeciwutleniaczy, błonnik i białka i można ją zjeść nawet koło 21. Nasze ciało nie reaguje inaczej, jeśli zjemy to samo o 8 rano lub o 20, tak samo dba o bilans energetyczny.


Szukasz produktu na odchudzanie? Świetnie, bowiem przedstawiamy jeden z najpopularniejszych suplementów na odchudzanie w ostatnich latach, który dostępny jest w atrakcyjnej ofercie rabatowej. Kapsułki na odchudzanie SlimBerry to jedne z najczęściej kupowanych suplementów w 2018 roku. Zastosowane w nim składniki bogate są w witaminy i wiele innych właściwości. Kliknij w poniższy przycisk by przejść do strony z ofertą.

Opinie SlimBerry i recenzja blogerki

Oferta dostępna do dnia: 12.04.2024


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *