Przejdź do treści

Yohimbina – obiektywna ocena naszej redakcji

Yohimbina jest najczęściej stosowana jako suplement dla zdrowia w odniesieniu do jego działania afrodyzjakowego, w leczeniu zaburzeń erekcji i wspomagania odchudzania. Dzięki badaniom, które teraz mogą nam powiedzieć więcej o yohimbe i jej wpływie na ludzkie ciało, postanowiliśmy zbadać dowody.

Nasze poszukiwania bezstronnych recenzji przyniosły głównie fałszywe recenzje, stronnicze recenzje osób, które miały powody, by je promować, lub ostrzeżenia przed nim, które również miały jakiś plan. Postanowiliśmy po prostu spróbować samodzielnie. Kupiliśmy butelkę 450mg Yohimbe, 2% ekstraktu (9mg) kapsułek z popularnego sklepu. Poniżej znajdują się wyniki pierwszych prób.

Działanie

Pierwsza noc, kiedy ją wzięliśmy, nie była najlepsza z okoliczności. Nie zauważyliśmy tego, usta były bardzo suche. Postanowiliśmy poczekać kilka dni i wypróbować inny eksperyment, który omówimy poniżej.

Wzięliśmy jedną kapsułkę o 18:30, około 90 minut po zjedzeniu kolacji.

Pierwszą rzeczą, którą zauważyliśmy było uczucie suchości w ustach około godziny 19.15. Gdy noc trwała, zaczęliśmy wątpić, czy to zioło zrobiło cokolwiek, ponieważ nie odczuwaliśmy niczego poza suchych ust. Pod koniec nocy poczuliśmy, że zioło włączyło się i jego pozytywne efekty można łatwo odczuć.

Przeczytaliśmy wiele ostrzeżeń o Yohimbina, z których niektóre są sprzeczne. Większość ostrzeżeń dotyczy chorób serca i ciśnienia krwi. Ale czytaliśmy, że to pacjenci z nadciśnieniem tętniczym i czytaliśmy w innych źródłach, że jest to złe dla pacjentów o niskim ciśnieniu krwi. Kobieta w sklepie z dodatkami powiedziała nawet: “Musisz być ostrożny z tym, ponieważ może cię zabić, jeśli weźmiesz za dużo.”

Yohimbina Opinie

Kiedy po raz pierwszy zabraliśmy Yohimbina, mieliśmy bardzo suche usta, bezsenność i żołądek był “zdenerwowany”. Drugi i trzeci raz doświadczyliśmy suchości w ustach, niewielkiej bezsenności, ale bez problemów żołądkowych. Być może jedzenie w żołądku pomogło.

Niektóre źródła twierdzą, że powinny zająć 1-3 godziny przed zażyłością i że efekty uboczne i korzyści trwają “kilka godzin”. Każdy wydaje się mieć na to inną reakcję. Być może szczęściarzy, ponieważ mieliśmy niewiele efektów ubocznych, a korzyści wydają się trwać około 12 godzin. Twój przebieg może się różnić!

Yohimbina jest bardzo potężna. Przed próbą należy porozmawiać z lekarzem.