Przejdź do treści

Najlepsze diety odchudzające w 2019 roku

Co roku wiele osób zastanawia się, jaką dietę wybrać, aby schudnąć. Co roku pojawiają się nowe diety, które zachęcają łatwością zastosowania i zdrowymi efektami. Osoby zmagające się z nadwagą zastanawiają się, jaką dietę wybrać? Według najnowszego rankingu diet przeprowadzonego przez amerykańskie media, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaka dieta odchudzająca znajdzie się na czołowych miejscach w 2019 roku.

Jaka powinna być dobra dieta odchudzająca?

Przede wszystkim powinna być skuteczna, szybka oraz łatwa do zastosowania. Aby dieta znalazła się na czołowych miejscach w rankingu musi być także zdrowa i mieć dobry wpływ na organizm zarówno w krótkiej i długiej perspektywie czasu. Ponadto dieta nie powinna być zbyt kosztowna.

Do odchudzania się należy podejść z rozsądkiem. Dlatego nie wystarczy zachwycić się dietą wyczytaną w czasopiśmie i zacząć ją stosować. Ważne jest, aby dieta nie wyniszczyła organizmu. Restrykcyjne diety często dostarczają organizmowi zbyt mało składników odżywczych. Źle dobrana dieta może spowodować spadek masy mięśniowej, a nie tkanki tłuszczowej. Osoby chore i kobiety w ciąży powinny ostrożnie podchodzić do diet.

Co oznacza dobre i zdrowe odchudzanie? Należy tak się odchudzać, aby BMI znalazło się w przedziale 19-25. Odchudzanie się powinno być stopniowe. W przypadku dużej nadwagi należy wyznaczyć sobie za cel utratę 5-10% masy naszego ciała w ciągu ok. 6 miesięcy i utrzymanie takiego wyniku. Jeśli po tym okresie nie wystąpi efekt jo-jo należy przejść do następnego etapu odchudzania. Każda dieta odchudzająca powinna być dopasowana do indywidualnych cech danego organizmu. Aby uzyskać dobre wyniki, diecie odchudzającej powinny towarzyszyć ćwiczenia fizyczne.

Najlepsze diety odchudzające

Jakie są najlepsze diety?

Diety znajdujące się na czołowych miejscach rankingów zostały opracowane przez zespoły specjalistów i opierają się na badaniach naukowych. Zanim zostały opublikowane, diety te zostały przetestowane przez wiele osób. Diety te zostały tak uproszczone, aby nadawały się dla szerokiego spektrum odbiorcy.

Najlepsze diety 2019 roku

Czołowe miejsce w rankingu nadal zajmuje dieta Weight Watchers Diet (Dieta Obserwatorów Wagi). Dieta ta powstała w latach 60. w Stanach Zjednoczonych i obejmowała cały program zdrowego żywienia. Dziś jest to przedsiębiorstwo oferujące kompleksowy pakiet opieki dietetycznej, psychologicznej, trenerskiej.

Dieta polega na oznaczeniu produktów żywieniowych punktami w zależności od zawartości cukrów i tłuszczów nasyconych. Korzystając z diety liczysz punkty, w czym pomagają ci aplikacje. Dieta jest nakierowana na stopniową utratę masy ciała. Przeciętnie chudnie się 3 kg miesięcznie.

Zalety: dieta zbilansowana zdrowa i łatwa do przestrzegania. Osoby wybierające tę dietę mogą samodzielnie wybrać produkty i dostosować odżywianie do swoich upodobań.
Wady: program jest płatny i brak materiałów w języku polskim.

Czytaj również: Jak szybko schudnąć? Analiza.

Na drugim miejscu znajduje się Dieta wolumetryczna (Volumetrics Diet), która opiera się na zasadzie, że człowiek w ciągu dnia zjada podobną objętość pokarmów. Produkty o większej objętości szybciej wypełnią żołądek powodując uczucie sytości. Produkty zostały tu pogrupowane ze względu na gęstość kaloryczną (liczba kalorii w stosunku do objętości porcji). Im wyższa grupa kaloryczna produktów, tym rzadziej powinno się je spożywać.

Najmniejszą gęstość kaloryczną mają warzywa i owoce. Małą gęstość kaloryczną posiadają warzywa skrobiowe, produkty zbożowe, warzywa strączkowe, chude mięsa i niskotłuszczowe dania. Te produkty można jeść bez ograniczeń.

Natomiast produkty o średniej wartości kalorycznej (mięsa, pieczywo, lody, sery, frytki) oraz o wysokiej gęstości kalorycznej (słodycze, masło. oleje, orzechy) należy jeść w ograniczonej ilości.

Dieta ta również skupia się na stopniowym odchudzaniu. Uczestnicy chudną około 6-7 kg w ciągu roku.

Zalety:
● proste zasady do zastosowania
● możliwość samodzielnego wyboru produktów do spożycia
● zbilansowana i bezpieczna dla zdrowia
● tania
Wady:
● wymaga spożywania dużo warzyw i owoców, co może być trudne dla osób, które ich nie lubią
● wymaga czasu na gotowanie potraw

Dieta wegańska jest dobrze znana i polega na spożywaniu wyłącznie produktów roślinnych. Dieta wydaje się prosta, jednak wymaga sporej czujności, gdyż w produktach przetworzonych mogą znaleźć się składniki pochodzenia zwierzęcego. Ponadto dieta powinna być dobrze zaplanowana, aby nie dopuścić do wystąpienia niedoborów witamin. Dlatego też, aby ją stosować należy mieć sporą wiedzę na temat żywienia, składników żywieniowych tak, by zaplanować odpowiednio zbilansowane posiłki.

Dieta wegańska już dawno potwierdziła swoją skuteczność. Można schudnąć 2-3 kg miesięcznie.

Zalety:
● dobrze znana
● duża ilość przepisów w sieci na potrawy wegańskie
● przyjazna dla środowiska i zdrowa
Wady:
● może powodować niedobory witaminy b12, wapnia, żelaza, witaminy D i cynku
● wymaga czasu na gotowanie posiłków
● restrykcyjna i wymaga wyrzeczeń
● wymaga sporej wiedzy żywieniowej
● ograniczona dostępność produktów wegańskich
● niektóre produkty wegańskie są drogie


Szukasz produktu na odchudzanie? Świetnie, bowiem przedstawiamy jeden z najpopularniejszych suplementów na odchudzanie w ostatnich latach, który dostępny jest w atrakcyjnej ofercie rabatowej. Kapsułki na odchudzanie SlimBerry to jedne z najczęściej kupowanych suplementów w 2018 roku. Zastosowane w nim składniki bogate są w witaminy i wiele innych właściwości. Kliknij w poniższy przycisk by przejść do strony z ofertą.

Opinie SlimBerry i recenzja blogerki

Oferta dostępna do dnia: 17.02.2024


1 komentarz do “Najlepsze diety odchudzające w 2019 roku”

  1. Zupy kremy ale bez śmietany, coś na detox ja mam kwiaty konopi 5% i takim naparem popijam algi w tabletkach. Do tego codziennie jedno kiwi i chociaż 15 przysiadów dziennie. Jak nie to szukać okazji do ćwiczeń w zwykłych codziennych czynnościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *