Przejdź do treści

Najlepsze balsamy ujędrniające – po które warto sięgnąć?

Ujędrnianie ciała to jeden z kluczowych aspektów dbania o nienaganny wygląd. Bez względu na wiek czy wagę nie chcemy pokazywać mało jędrnego ciała, z wiotką skórą i cellulitem. Ujędrnić można każde ciało, jednak wymaga to systematyczności, a filarami właściwej pielęgnacji jest regularna aktywność fizyczna, właściwie zbilansowana dieta i nawodnienie organizmu oraz odpowiednia pielęgnacja.

Zatrzymajmy się na chwilę przy tej ostatniej – sprowadza się ona do wykonywania naprzemiennych ciepłych i zimnych natrysków, masaży oraz stosowania odpowiednich kosmetyków ujędrniających. Czym cechują się dobre kremy do ciała czy balsamy ujędrniające?

Jak działają balsamy ujędrniające?

Balsamy ujędrniające mają za zadanie wzmocnienie struktury skóry tak, aby zredukować jej wiotkość, brak elastyczności oraz przesuszenie.

Najczęściej balsamy ujędrniające wpływają korzystnie na krążenie krwi, co zapewnia znacznie lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie skóry, a także sprzyja usuwanie z niej toksyn. Efektem takiego działania balsamów ujędrniających jest napięta i pełna blasku skóra, ze zdrowym kolorytem.

Aby mieć jędrne ciało, należy wzmocnić skórę na drodze pobudzenia syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Balsamy ujędrniające bogate są właśnie w kolagen i elastynę oraz aminokwasy, które służą do syntezy podstawowych białek budulcowych skóry.

Jeszcze inny mechanizm działania balsamów ujędrniających zakłada nawilżenie i natłuszczenie skóry. Nawilżenie oraz odbudowanie ochronnego płaszcza lipidowego skóry to niezbędne czynniki zapewniające jędrność i elastyczność skóry.

Czym kierować się przy wyborze balsamów ujędrniających?

Decydując się na kosmetyk ujędrniający, często bierzemy pod uwagę jego konsystencję. Mleczka i balsamy ujędrniające najczęściej mają nieco lżejszą konsystencję, zaś masła i kremy ujędrniające są nieco bardziej gęste i treściwe. Jednak tak naprawdę najważniejszy jest skład kosmetyku. Szczególnie pożądane substancje aktywne, zawarte w balsamach ujędrniających to:

– kofeina
– woski i oleje roślinne
– wyciągi z owoców
– ekstrakt ziołowe (np. z bluszczu czy wąkrotki azjatyckiej)
– algi
– kolagen i elastyna
– kwas hialuronowy
– L – karnityna
– zielona herbata i zielona kawa

 

Im bogatszy skład balsamu ujędrniającego, tym skuteczniejsze działanie. Dobrze, gdy kosmetyk łączy w sobie kilka mechanizmów działania: poprawę mikrokrążenia, odbudowę włókien kolagenowych, natłuszczenie i regenerację skóry jak w przypadku kremu Limace. Tak kompleksowo działające balsamy ujędrniające dbają o wszystkie potrzeby wiotkiej i mało elastycznej skóry. Jeśli wasze ciało potrzebuje dodatkowego ujędrnienia, polecam zapoznać się z artykułem o 3 skutecznych sposobach na ujędrnienie skóry.

Jak aplikować balsamy ujędrniające?

Aby kosmetyk ujędrniający w pełni ujawnił swoje zbawienne działanie na skórę, konieczne jest regularne jego stosowanie. Zalecane jest staranne wmasowywanie balsamu ujędrniającego w skórę, najlepiej dwa razy dziennie. Aplikację warto połączyć z energicznym masażem skóry oraz – dwa razy w tygodniu – poprzedzić ją peelingiem ciała.