Przejdź do treści

Jak skutecznie schudnąć – zasady i metody oraz dieta

W obecnych czasach coraz więcej ludzi cierpi na nadwagę i otyłość. Sposobów znajdujemy wiele. Mogą to być różnego rodzaju diety odchudzające, ćwiczenia fizyczne, aż po operacje plastyczne i tabletki na otyłość. Jednak żaden z tych sposobów nie zapewni nam usunięcie tłuszczu szybko i trwale. Jak więc skutecznie schudnąć? Co zrobić, aby odchudzanie okazało się skuteczne i nie powodowało efektu jo-jo?

Podstawowe zasady skutecznego odchudzania

Szybka dieta wyczytana w czasopiśmie może sprawić, że stracisz parę kilogramów. Jednak ważne jest, aby to odchudzanie było trwałe. Dlatego też ważna jest stała zmiana nawyków żywieniowych połączona z uprawianiem ćwiczeń fizycznych. Nie oznacza to wyczynowego uprawiania sportu. Niekiedy wystarczy tylko ruszanie się czyli codzienny spacer lub pływanie w basenie raz w tygodniu robią wiele dobrego dla twojego organizmu. Dodatkową sprawą, jest zdrowe podejście do diety. Dlatego też jeśli musisz dużo schudnąć poradź się lekarza i dietetyka, który dobierze właściwą dietę dla twojego organizmu.

Dobre odchudzanie wymaga przestrzegania kilku ważnych zasad, które pomogą ci nie tylko schudnąć ale też zachować równowagę i nie doprowadzić do uszkodzenia organizmu:

 • nie dopuszczaj do głodzenia się i wywołanego tym zmęczenia
 • odchudzaj się powoli czyli aby zrzucić 3 kilogramy daj sobie na to minimum miesiąc
 • suplementuj, aby nie dopuścić do powstania niedoborów witamin czy składników mineralnych
 • unikaj stosowania preparatów odchudzających

Jak stosować zdrową dietę

Dieta na odchudzanie - porady i metodyZmianę nawyków żywieniowych warto wprowadzać stopniowo zaczynając od odstawienia cukrów prostych i tłuszczów trans. Następnie warto stosować się do zasad, które sprawią, że twoje odchudzanie będzie skuteczne:

 • jedz minimum 3 posiłki dziennie, nie rezygnuj ze śniadania, lecz na kolację zjedz coś lekkiego
 • między posiłkami nie korzystaj z przekąsek, zamiast tego napij się wody lub kawy/herbaty bez cukru. Zrezygnuj ze słodzonych napojów gazowanych, jak również z alkoholu
 • nie pij w czasie posiłku, lecz 30 minut przed lub po jedzeniu
 • ogranicz sery, śmietanę, masło, tłuste sosy
 • produkty skrobiowe nie łącz z cukrem i tłuszczem
 • ogranicz tłuste mięso i wędliny
 • ogranicz stołowanie się nie mieście
 • zrezygnuj ze słodyczy z wyjątkiem gorzkiej czekolady
 • warzywa możesz jeść bez ograniczeń surowe lub gotowane
 • owoce jedz nie więcej niż 2 dziennie

W diecie odchudzającej ważny jest także sposób przyrządzania potraw. Przestaw się na pieczenie w piekarniku lub gotowanie na parze. Przyprawiaj potrawy przy pomocy przypraw, soku z cytryny, ziół, a nie tłustych sosów.

Metody skutecznego odchudzania

Metod odchudzania jest wiele, jednak w rzeczywistości są to tylko dodatki, które nie zastąpią zdrowej diety i ćwiczeń.

Waga - odchudzanie skutecznie

Jedną z metod odchudzania są preparaty odchudzające, które pomagają w spalaniu tłuszczu, a przede wszystkim ograniczają zachcianki na niezdrowe jedzenie. Z całą pewnością przyjmowanie preparatów nie sprawi, że schudniesz. Najczęściej preparaty odchudzające zawierają składniki ograniczające odkładanie się tłuszczu i regulujące poziom cukru, takie jak: chrom, L-karnityna, CLA, chitosan czy blonnik.

Tabletki powodują uczucie sytości. Jednak mają swoje wady, gdyż podwyższają temperaturę organizmu. Dlatego też nie powinny ich przyjmować osoby mające problemy z układem krwionośnym.
Kolejnym sposobem na odchudzanie są operacje, takie jak umieszczenie balonu w żołądku, opaska na żołądek, wycięcie fragmentu żołądka. Tego typu bardzo inwazyjne metody są ogromnie kosztowne. Musisz się liczyć z kosztem minimum kilku tysięcy zł. Ponadto są to poważne operacje. Tego rodzaju operacje w zasadzie potrzebne są tylko osobom z bardzo dużą otyłością.

W przypadku mniejszej nadwagi lepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady specjalisty w dziedzinie żywienia czy też dietetyka. Istnieją specjalistyczne firmy, które układają specjalną dietę, a nawet przygotowują posiłki i przywożą do domu. Również w tym przypadku trzeba się liczyć z niemałymi kosztami, jednak unikamy mocno inwazyjnej ingerencji w organizm.

Nie ma lepszego sposobu na utrzymanie prawidłowej wagi niż wytrwałość i dobra motywacja, aby stosować się do zasad. Dopuszczalne są małe odstępstwa, tylko po to, aby nie popadać we frustrację. Należy zachować równowagę i dostosować metodę do swoich upodobań tak, aby umieć skutecznie zastosować zasady żywieniowe bez dużych wyrzeczeń i katowania się.


Szukasz produktu na odchudzanie? Świetnie, bowiem przedstawiamy jeden z najpopularniejszych suplementów na odchudzanie w ostatnich latach, który dostępny jest w atrakcyjnej ofercie rabatowej. Kapsułki na odchudzanie SlimBerry to jedne z najczęściej kupowanych suplementów w 2018 roku. Zastosowane w nim składniki bogate są w witaminy i wiele innych właściwości. Kliknij w poniższy przycisk by przejść do strony z ofertą.

Opinie SlimBerry i recenzja blogerki

Oferta dostępna do dnia: 16.06.2024


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *