Przejdź do treści

Jak pozbyć się brzucha? – ciekawostki, dieta i ćwiczenia

Wiele osób, nawet w młodym wieku, traci ładny, płaski brzuch. Czy to oznacza problemy z wagą? I tak i nie. Okazuje się, że wiele osób z niewielką nadwagą mają ładną sylwetkę i są zdrowe, podczas, gdy osoby szczupłe mają problemy ze zdrowiem. Chodzi tu o tłuszcz podskórny, który może występować niezależnie od wagi ogólnej.

Łatwo sprawdzić czy masz problemy z tłuszczem w pasie. Wystarczy wziąć centymetr i zmierzyć się w talii. Otyłość brzuszna zaczyna się u kobiet przy obwodzie pasa powyżej 88 cm a u mężczyzn powyżej 102 cm. Dlatego też zmierz się w pasie, aby sprawdzić czy problem otyłości brzusznej dotyczy ciebie.

Otyłość brzuszna to nie tylko problem estetyczny lecz także zdrowotny, gdyż nadmiar tłuszczu w tym miejscu może mieć konsekwencje zdrowotne jak otłuszczenie organów wewnętrznych czy też cukrzyca typu 2.

Poznaj 4 skuteczne sposoby utraty otyłości brzusznej, które pozwolą ci stopniowo przywrócić piękną sylwetkę oraz zmniejszyć wagę ciała, a co najważniejsze- poprawić zdrowie.

Ogranicz cukier w swojej diecie

Według badań cukier zawarty w różnego rodzaju produktach przetworzonych może mieć bardzo niebezpieczne skutki dla naszego organizmu. Cukier występuje w napojach, wypiekach, deserach, ciasteczkach, batonikach, czyli przekąskach, które tak bardzo lubimy. Okazuje się, że cukier sypany do kawy i herbaty nie jest największym winowajcą. Najbardziej niebezpieczne są cukry zawarte w produktach przetworzonych, gdyż nie zdajemy sobie sprawy ile tego cukru jest i wydaje nam się, że go nie ma lub jest go bardzo mało. Dlatego też może nam się zdawać, że nie jemy aż tak dużo cukru. Nawet czytanie etykiet nie daje nam obrazu ile cukru znajduje się w danym produkcie.

wpływ cukru na odchudzanie

Duża ilość rafinowanego cukru prowadzi do otłuszczenia wątroby, a co za tym idzie do insulinoodporności. Znacznie gorszy wpływ na organizm ma cukier w płynie w postaci słodkich napojów. Cukier w płynie nie jest rejestrowany przez mózg, dlatego też można go przyjąć więcej. Nie kontrolujemy nadmiernego spożycia cukru w napojach gotowych i nie zdajemy sobie sprawy ile tego cukru stanowi zawartość tych napojów. Okazuje się, że w napojach tych jest tyle cukru, że nigdy nie bylibyśmy w stanie wypić napoju słodzonego zwykłym cukrem w takiej ilości.

Cukier w dużych ilościach znajduje się zarówno w napojach gazowanych, jak i niegazowanych. Oczywiście znajduje się także w napojach alkoholowych, sokach i napojach izotonicznych. Wliczamy w to także cukier w słodzonej kawie i herbacie.

Dlatego też jeśli chcesz pozbyć się brzucha lub go ograniczyć musisz zacząć starać się aby ograniczyć spożycie cukru. Najlepiej zacząć od ograniczenia spożycia słodkich napojów i zastąpienia ich wodą lub napojami wykonanymi własnoręcznie, gdzie ilość cukru możesz kontrolować. Napoje słodzone możesz zastąpić wodą, zieloną herbatą lub świeżo wyciśniętymi sokami.

Sprawdź również popularny preparat na odchudzanie SlimBerry opinie i efekty już teraz.

Białko w diecie – spożywaj go więcej

Białko ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o utratę wagi. Okazuje się, że spożycie białka zmniejsza łaknienie i dzięki temu można zjeść dużo kalorii mniej. Najnowsze badania wykazały, że spożycie białka pomaga w walce z otyłością, gdyż nie tylko pomaga pozbyć się kilogramów, lecz także sprawia, że unikamy ponownego tycia.

Według badań ilość zjadanego białka jest odwrotnie proporcjonalna do nabierania tłuszczu na brzuchu. Wniosek stąd jest taki, że, aby mieć mniejszy brzuch należy jeść więcej białka. Białko znajduje się w takich produktach jak ryby, owoce morza, chude mięso, drób, jaja i przetwory z mleka. Okazuje się więc, że spożywanie więcej produktów białkowych, może w znacznej mierze przyczynić się do zmniejszenia otyłości brzusznej, a co za tym idzie odzyskania estetycznej i ładnej sylwetki.

Bardzo ważne przy otyłości brzusznej jest włączenie do diety oleju kokosowego. Już 2 łyżki dziennie pomogą ci stopniowo usunąć tłuszcz z okolic brzucha.

Sprawdź również: SlimBerry na odchudzanie – Opinie i efekty

Ograniczenie spożycia węglowodanów

Ograniczenie węglowodanów w diecie to najlepszy sposób, aby pozbyć się niechcianych kilogramów tłuszczu z brzucha. Zostało to potwierdzone licznymi badaniami. Okazuje się, że osoby, które znacznie zmniejszyły ilość węglowodanów w codziennej diecie, miały mniejszy apetyt i po trochu zmniejszała się ich waga.

Według licznych badań dieta, która ogranicza spożycie węglowodanów, jest bardziej skuteczna w odchudzaniu niż dieta niskotłuszczowa. Okazuje się, że ograniczenie węglowodanów 2-3 krotnie szybciej prowadzi do spadku wagi ciała niż ograniczenie tłuszczu w diecie.

wpływ węglowodanów na skuteczne odchudzanie

Według wielu badań dieta niskowęglowodanowa zapobiega otłuszczeniu wątroby i narządów wewnętrznych. Węglowodany znajdują się głównie w jasnym pieczywie i makaronach. Wystarczy ograniczyć spożycie tych produktów aby zapobiec cukrzycy typu 2 i ograniczyć tkankę tłuszczową na brzuchu.

Aby pozbyć się tłuszczu na brzuchu – wprowadź ćwiczenia fizyczne

Nie od dziś wiadomo, że ruch i ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na zdrowie człowieka. Jednak w przypadku problemów z otyłością brzuszną nie chodzi tu o ćwiczenia brzucha. Wielu ludziom wydaje się, że aby pozbyć się kilogramów na brzuchu trzeba robić ćwiczenia w rodzaju “brzuszków”. Nic bardziej mylnego.

Według badań, ćwiczenia polegające tylko na ćwiczeniu mięśni brzucha, nie dawały spodziewanych rezultatów i nie powodowały zmniejszania się oponki na brzuchu. Lepiej sprawdzają się ćwiczenia różnych partii mięśniowych tak jak w przypadku ćwiczeń aerobowych. Znaczną redukcję tłuszczu na brzuchu uzyskasz wybierając ćwiczenia aerobowe lub pływanie lub chodzenie czy też bieganie.

Jak się okazuje utrata niechcianych kilogramów na brzuchu i nieestetycznej oponki nie jest wcale trudne. Wystarczy wprowadzić w swoje życie, a przede wszystkim do swojej diety, parę korzystnych i nie trudnych do wykonania zmian, które spowodują że nie tylko utracisz nieestetyczną otyłość brzuszną, lecz także przyczynisz się do poprawy swojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *