Przejdź do treści

Ćwiczenia i porady na zrzucenie brzucha

Tłuszcz brzuszny często przeszkadza nam zarówno pod względem wizualnym, jak również zdrowotnym. Tego rodzaju tłuszcz przyczynia się najczęściej do zachorowań na cukrzycę i chorób serca. Zredukowanie tkanki tłuszczowej z tego miejsca jest bardzo trudna, jednak nie niemożliwa. Istnieje kilka sposobów na zmniejszenie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Oto kilka wskazówek, aby stracić tkankę tłuszczową.

1.Ogranicz spożycie pokarmów bogatych w tłuszcze trans.

Zmniejszenie tkanki tłuszczowej z brzucha zależy przede wszystkim od odpowiedniej diety, dlatego też warto wyeliminować niektóre produkty z diety. Na pewno powinniśmy unikać popularnej margaryny i tłuszczów do smarowania, ponieważ znajdujące się tam tłuszcze są odpowiedzialne za stan zapalny, choroby serca oraz zespół metaboliczny. Warto wyeliminować szkodliwe dla zdrowia tłuszcze i przede wszystkim czytać etykiety produktów jakie kupujemy i spożywamy.

2.Wzbogać dietę w błonnik.

Błonnik znany jest wszystkim, jednak z reguły nie wiemy do końca jaki ma wpływ na stan naszego zdrowia. Otóż błonnik zdecydowanie wspomaga pracę jelit i układu pokarmowego. Doskonałym źródłem błonnika w pożywieniu są siemię lniane, awokado, rośliny strączkowe lub brukselka i wiele innych.

3.Ogranicz spożycie alkoholu.

Alkohol przynosi korzyści, ale tylko w przypadku kiedy jest spożywany w niewielkich ilościach. W momencie zbyt dużego spożywania alkoholu nasz organizm na tym zdecydowanie cierpi. Badania udowodniły, że częste spożywanie alkoholu w dużych ilościach spowoduje przyrost tkanki tłuszczowej w obszarze brzucha. Alkohol przyczynia się do zwiększenia ryzyka otyłości brzusznej i gromadzenia tłuszczu w okolicach talii.

4.Zwiększ spożycie białka.

Jak wiemy białko to budulec i jest składnikiem odżywczym, który pozytywnie wpływa na wzmocnienia i rozwój całego organizmu. Spożywanie białka podnosi tempo przemiany materii i pomaga zachować swoją masę mięśniową podczas prowadzonej redukcji tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać o spożywaniu bardzo dobrej jakości źródła białka np. fasola, mięso, ryby, jajka oraz nabiał.

5.Ogranicz stres.

Wpływ stresu na odchudzanie

Stres towarzyszy nam w każdej sytuacji życiowej. Nie zawsze musi być szkodliwy dla zdrowia, jednak zbyt często występujący i nasilający może spowodować, że zwiększy się produkcja hormonu stresu tj. kortyzol. Poprzez zwiększenie wytwarzania kortyzolu może nastąpić zwiększenie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Kortyzol powoduje zwiększenie apetytu, co za tym idzie magazynowanie tłuszczu w okolicach brzucha. Zdecydowanie w sytuacjach stresowych powinniśmy zadbać o czynności, które pomagają nam w łagodzeniu stresu. Postawmy również na aktywność fizyczną.

6.Ogranicz spożywanie słodkich produktów.

Kolejnym i jakże ważnym czynnikiem pomagającym w utracie zbędnych kilogramów jest ograniczenie spożycia produktów, które są słodzone cukrem oraz innymi pochodnymi. Cukier wpływa na rozwój różnych chorób, a nawet cukrzycy. Cukier zdecydowanie prowadzi do przyrostu tłuszczu z brzucha, dlatego też w momencie redukcji wagi powinniśmy zdecydowanie unikać spożywania cukrów i jego pochodnych. Zamień cukier na zdrowsze zamienniki miód, syrop klonowy, z agawy lub daktylowy.

7.Zwiększ liczbę ćwiczeń aerobowych.

Aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na poprawienie stanu zdrowia i spalania kalorii. Badania pokazują, że jest to jedna ze skutecznych metod, które powodują zredukowanie tkanki tłuszczowej brzucha. Zmiana intensywności treningów znacznie wpłynie na redukcję tkanki oraz zwiększenie wydajności oddechowo-krążeniowej. Regularna aktywność fizyczna wpływa na poprawienie sylwetki oraz zredukowanie tłuszczu z okolic brzucha.

8.Wykonuj treningi oporowe.

Treningi oporowe to ćwiczenia związane z treningiem siłowym i podnoszeniem ciężarów. Odpowiednio dobrany ciężar, technika oraz progresja ciężaru sprawia, że możemy zdecydowanie uzyskać lepszy wygląd, pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i uformować wspaniałą sylwetkę. Ćwiczenia siłowe często kojarzą się z dużą muskulaturą, którą nie każdy chciałby mieć. Jednak nie mamy czego się bać taki trening zdecydowanie pozytywnie wpłynie na naszą sylwetkę, a nie rozbuduje masę mięśniową. Trening oporowy wykorzystywany jest podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Jeśli zaplanujesz ćwiczyć i wykorzystać trening oporowy zdecydowanie zasięgnij opinii trenera personalnego. To on wskaże ci jak powinieneś wykonywać ćwiczenia, ponieważ odpowiednia technika jest bardzo istotna i ważna.

9.Wysypiaj się.

Wpływ snu na odchudzanie

Sen jest bardzo istotny i ma wpływ na naszą wydajność każdego dnia oraz zdrowie. Badania pokazują, że osoby, które mniej śpią są bardziej narażeni na zwiększenie tkanki tłuszczowej, a w szczególności w okolicach brzucha. Najlepiej postawić na jednostajny 7-godzinny sen. Taka ilość godzin zdecydowanie pomoże nam pomóc odzyskać sprawność w ciągu dnia i pomóc w redukowaniu zbędnych kilogramów oraz tkanki tłuszczowej z całego ciała, jak również brzucha.

Podobny artykuł: Analiza: Jak szybko schudnąć?

Podsumowanie

Jeśli chciałbyś stracić na wadze powinieneś zadbać o kompleksowe podejście zarówno związane z treningiem, jak również z dietą. To co najważniejsze to warto postawić na zdrowy styl życia. Kluczem do sukcesu jest zmiana stylu życia i utrzymanie go przez cały czas. Pozbycie się tkanki tłuszczowej z okolic brzucha jest zależne od aktywności fizycznej oraz zdrowej diety. Kiedy postawisz na bardzo dobre nawyki i regularną aktywność fizyczną zdecydowanie uzyskasz efekt jaki sobie założyłeś. Zmiana nawyków żywieniowych pomaga zdecydowanie utracić tkankę tłuszczową z okolic brzucha i nie tylko. Pamiętajmy, że redukcja tkanki tłuszczowej następuje na całym obszarze naszego ciała i nie można pracować tylko pod jeden obszar ciała. Zredukowanie tkanki tłuszczowej wymaga dużego zaangażowania, wysiłku oraz wytrwałości. Zachowanie odpowiedniej diety i kompleksowy trening pomoże z pewnością na utratę zbędnych kilogramów oraz poprawienie samopoczucia i stanu zdrowia. Zachowanie odpowiedniej, zdrowej sylwetki sprzyja zachowaniu pewności siebie. Treningi poprawiają nasz nastrój i dają możliwość utrzymania endorfin na cały dzień.


Szukasz produktu na odchudzanie? Świetnie, bowiem przedstawiamy jeden z najpopularniejszych suplementów na odchudzanie w ostatnich latach, który dostępny jest w atrakcyjnej ofercie rabatowej. Kapsułki na odchudzanie SlimBerry to jedne z najczęściej kupowanych suplementów w 2018 roku. Zastosowane w nim składniki bogate są w witaminy i wiele innych właściwości. Kliknij w poniższy przycisk by przejść do strony z ofertą.

Opinie SlimBerry i recenzja blogerki

Oferta dostępna do dnia: 17.06.2024


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *