Odchudzanie to dla wielu trudna sprawa. Szukamy jak najprostszego rozwiązania, najlepiej w jak najkrótszym czasie. Jednak chudnięcie to nie sprint lecz maraton, należy odchudzać się powoli. Im szybciej będziemy chcieli schudnąć, tym większa szansa na niepowodzenie naszej misji. Musimy pamiętać, że w odchudzaniu ważna też jest nasza psychika, dlatego czasami powinniśmy nie trzymać się skrupulatnie naszej diety i pozwolić sobie na coś „niezdrowego”.
Powody dlaczego w odchudzaniu odnosimy niepowodzenie
1.Brak ruchu nie pomaga w odchudzaniu.
Jeśli chcemy zredukować naszą masę ciała powinniśmy uprawiać jak najwięcej sportów i jak najwięcej się ruszać. Gdy jesteśmy mało aktywni, ale trzymamy dietę to nasze wyniki nie będą na tyle pozytywne jak byśmy sobie oczekiwali. 15-minutowy spacer pożera 100 kcal z naszego zapotrzebowania. Niby jest to mało jednak 100 kcal to 100 g piersi z kurczaka co jest już nie tak małym wynikiem. Aktywność fizyczna podkręca naszą przemianę materii. Sport to zdrowie i tego powinniśmy się trzymać.
2.Nieregularność posiłków powoduje brak efektów
Powinniśmy jadać regularnie, dzięki czemu nasz organizm spala dostarczaną energię na bieżąco. Gdy przez cały dzień nie dostarczymy kalorii, a zrobimy to na sam wieczór nasz organizm to odczuję. Powinniśmy zjadać około 5 posiłków, których gramatura i kaloryczność jest podobna.
3.Podjadanie to największy wróg odchudzania
Gdy między posiłkami podjadamy to jest bardzo zły znak. Dostarczamy niepotrzebne kalorie do naszego organizmu przez co mniej możemy zjeść w następnych posiłkach. Jeśli chcemy zjeść więcej w ciągu dnia powinniśmy zwiększyć naszą aktywność fizyczną, wtedy możemy dostarczyć do naszego organizmu więcej kalorii.
4.Jedzenie tłustego nie jest zbyt dobre dla redukcji.
Większość tłuszczu dostarczamy organizmowi z mięsa wieprzowego lub wołowego. Powinniśmy te rodzaje mięsa zamienić na drób lub ryby. Dostarczają one o wiele mniej tłuszczu, są zdrowsze. Nasz organizm potrzebuje tłuszcze do wielu funkcji życiowych dlatego powinniśmy dostarczać je poprzez wcześniej wspomniane ryby, orzechy lub oleje roślinne.
5.Żywność „light” wcale nie jest taka zdrowa.
Wiele produktów light nie jest dobra. Gdy np. jogurty light mają obniżoną ilość cukru to mają podwyższoną ilość tłuszczu co zwiększa kaloryczność danego produktu. Błędnym rozumowaniem jest również to, że gdy produkt jest „light” to możemy jeść go bez ograniczeń. Tak oczywiście nie jest, robiąc tak nigdy nie zobaczymy efektów w naszym odchudzaniu.
6.Czy potrafisz zmotywować się sam, aby zacząć odchudzanie?
Nikomu nie przychodzi to łatwo. Mało kto ma w sobie, aż tyle siły i silnej woli, aby samemu zmotywować się do ćwiczeń, które się powtarzają. Coś, co powtarza się więcej niż 2 razy na tydzień jest dla ludzi już obowiązkiem, a jak wiadomo – obowiązków nie wypełnia się z przyjemnością. Co mogłoby wywoływać u ludzi chęć do wyrzeczeń i ciężkich ćwiczeń? Określony cel typu: ślub, spotkanie po latach, może chęć zmiany. Do podstawowych zagadnień związanych z odchudzaniem, lub jego brakiem, jest możliwość posiadania choroby, która spowoduje ów otyłość. Przed ćwiczeniami i dietami powinno się zajść do pobliskiego lekarza, aby dokonać kilka badań bilansowych.
7.Picia nie może być za mało- duże ilości picia służą smukłej sylwetce.
Podstawowym błędem przy odchudzaniu jest ograniczenie wody lub innych napojów. Codzienna dawka dla człowieka chorego na nadciśnienie lub obrzęki różnego typu powinna wynosić dwa litry na jeden dzień różnych napojów bez nacisku na rodzaj napoju, jednakże połowę tego powinna stanowić woda mineralna.
Zobacz również: Odchudzanie – Ciekawe sposoby
8.Dieta zmieniana co chwile nie stanowi w sobie diety.
Co to za dieta, która nie jest stała? W jednej diecie zabronione jest pewne dane jedzenie, a tu dana druga opiera się właśnie na tym daniu. Jak więc wybrać najlepiej? Tu mała wskazówka diety, które obiecują za dużo 10 lub 5 kilogramów stracisz po tygodniu nie bierz pod uwagę to stanowczo za szybkie tempo na chudnięcie. Trzeba uregulować tempo, aby organizm mógł się do tego ustosunkować i przyzwyczaił się do zrzucenia kilogramów.
9.Unikanie śniadań i innych posiłków w codziennym jadłospisie nie jest dobrym wyjściem.
Śniadanie jest naprawdę ważne, uzupełnia już z rana poziom glukozy. Najlepiej. aby w skład wchodziły produkty zbożowe pełnoziarniste, nabiał, jak i nie można zapomnieć o dostosowanej porcji warzyw oraz owoców.