ME GUSTO, NATURA FOOD KRÓWKI MLECZNA BIO

Bordowe bio kropki.

Czarna krowa w kropki bordo
gryzła trawę kręcąc mordą.
Kręcąc mordą i rogami
gryzła trawę wraz z jaskrami.

Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia co ten wierszyk miał oznaczać. Pamiętam jednak, że był czymś stale mi towarzyszącym. Śmieszyła mnie bowiem „morda” wypowiedziana w rymowance. Małe rzeczy cieszące małego człowieka.

Natura Food krówki mleczne BIO to słodycz, którego spróbować chciałem. Zarówno pod względem powyższego, czyli nawiązania do przeszłości. Zarówno z ciekawości jak smakuje klasyk polskich pociech, w wersji bio. Zarówno też z pewnych okoliczności wypadających tego dnia.

Nie jestem kiperem krówek. O ich mięsistości, strukturze i tego jak nadzienie oplata język, wypowiadał się nie będę. Krówkę jadł każdy. Zarówno taką, która kleiła zęby, jak i taką kruchą ze zbryloną masą w środku. Czy któraś jest lepsza od drugiej? Nie. Chyba nie. Wszystko zależy od humoru, od okoliczności, od… farta. Bo prawdę mówiąc, nigdy nie wiadomo na co się trafi. Główny składnik krówkowatości pozostaje jednak ten sam. Słodkość, cukrowość, lekka szorstkość i palenie na gardle. Miliard kalorii w cholerę małym cukierku. W czymś na jeden chaps.

Bez glutenu, bez syropu glukozowo-fruktozowego, bio. Plusy widoczne na opakowaniu, nie przeistoczyły się na minusy wewnątrz. Choć miałem wrażenie, że całość jest nieco wyblakła i mniej intensywna. Aromat uwalniał się delikatnie, nie budząc zawsze głodnej siostry – sępa, gdybym ją tylko miał. Było miło i… tyle. Krówkowato. Cuks okazał się być tym z gatunku sypiących się i zbrylonych. Nadzienie nie oklejało siekaczy, a „skorupka” rozpadała się jak… precelki? Tylko, że pozlepiane.

Sprawiłem sobie radość, bo miałem ochotę na coś tak „ordynarnego”. Nie powiedziałbym aby smak różnił się bardzo od fruktozo-glutenowo-niebiowcowej siostry. Mógł być delikatniejszy, ale zasada została zachowana. I to chyba najważniejsze. Skład jest jak najbardziej ok, więc w sumie słodycz do powtórki. Tylko zapewne zaraz minie jej „gazetkowy czas” i zniknie z półek.

Skład

Cukier trzcinowy*, mleko odtłuszczone w proszku* (17,5%), syrop ryżowy*, olej kokosowy*, aromat naturalny.

Informacja dodatkowa: Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywany jest sezam

Słowniczek

Niepotrzebny.

Wartości odżywcze

Natura Food krówki mleczne BIO  to 37,5kcal (podział BTW: 0,59g/ 0,57g/ 7,4g) w jednym cukierku.

Informacje o produkcie

Producent: Me Gusto
Marka: Natura Food
Nazwa: Ekologiczne krówki mleczne
Kupione: Biedronka
Cena: 4,99zł

4 odpowiedzi

  1. No i kurde. Nie dość, że łażą za mną ostatnio krówki, to jeszcze dołożyłeś do pieca. Na początku listopada wybieramy się z Julką do eko marketu, ale nie planowałam brać krów. Teraz nie wiem. Gdybym tylko miała gwarancję ukochanej konsystencji (jak tu).

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *