SUNNY CORN, SUNNY FAMILY BELLIDO Z KREMEM KOKOSOWYM

Bo jeden, to nie zero.

Decydując się na prowadzenie bloga o tematyce spożywczej, wiedziałem na co się piszę. Wybór na (pozornie) zdrowszą żywność wydawał mi się ciekawy. Można zarówno pisać o „trawie” jak i cukierkach bez cukru, czy ciastkach bez laktozy. Wilk syty, owca cała, wszyscy zadowoleni. Problem pojawią się wtedy, gdy trzeba skatalogować jakiś produkt. Ile % składowych musi być „w okolicach fit” by móc go wrzucić zastanawiałem się wielokrotne i jeszcze nie raz będę się zastanawiał.

Sunny Family Bellido z kremem kokosowym to trzeci wariant trójkątów do maczania. Po zwykłym kremie czekoladowym, mniej popularnym kremie z orzeszków ziemnych, przyszła kolej na kokos. Sam w sobie wyjątkowy nie jest, ale jako smarowidło występuje jednak rzadko. Biorąc opakowanie do ręki, zawahałem się czy (czytaj wstęp). Fit wafle z zdecydowanie nie-fit kremem. Podstawa odchudzania z turbocukrową masą. Wynik rozmyślań znacie.

Kojarzycie Princessę kokosową od Nestle? Tak też myślałem. Kupując przekąskę nawet się nie zastanawiałem czy krem może być czymś, co już wcześniej jadłem. O księżniczce nawet nie pomyślałem. Zdejmując folię, wiedziałem jedno. Wafle będę maczał w sukience kobiety z królewskimi koneksjami.

Tak taż było. Krem był gęsty i niejednolicie gładki. Miał w sobie coś z ziarenek, czegoś smyrającego język. Wafle przyjemnie grube z gąbczastą naturą. No… to były po prostu pszenno-ryżowwe trójkąty z polewą od batonu Nestle. Czułem się jakbym jadł pełnoprawny słodycz, lecz z innym „wypełnieniem”.

Skład

Wafelki: mąka pszenna (95%), mąka kukurydziana, mąka ryżowa (1%), olej sojowy, sól morska, skrobia pszenna.

Krem: cukier, nieutwardzony i frakcjonowany tłuszcz palmowy, serwatka w proszku z mleka, wiórki kokosowe 9,1%, mleko w proszku odtłuszczone, emulgator – lecytyny z soi, naturalny aromat kokosowy.

Informacja dodatkowa: Produkt może zawierać orzechy.

Słowniczek

fosfatydy amonu (E442) – to mieszanina amoniaku i oleju rzepakowego. Sepłni funkcje stabilizatora i emulgatora. Wykorzystywany wyłącznie do produkcji czekolad i wyrobów kakaowych.
lecytyna sojowa (E322) – emulgator i przeciwutleniacz. Przedłuża okres trwałości produktu, wydłużając odporności na proces utleniania. Może być modyfikowana genetycznie (obecnie wiele upraw soi jest). Ważne: nie musi być w 100% produktem wegetariańskim!
lecytyny – pełnią funkcję emulgatorów i stabilizatorów. Stosowane do zmiękczania czekolady.
tłuszcz palmowy – czyli olej palmowy. Budzi wiele kontrowersji przez swoją zawartość tłuszczów nasyconych (niemal połowa składu). Podczas obróbki traci jednak swoją sporą zawartość witaminy E, która w wersji „na zimno” jest jego zaletą. Popularny składnik batonów, ciastek, płatków śniadaniowych… i mydła.

Wartości odżywcze

Sunny Family Bellido z kremem kokosowym  to 240kcal (podział BTW: 3,9g/ 14g/ 49g) w 58-gramowym opakowaniu.

Informacje o produkcie

Producent: Sunny Corn
Marka: Sunny Family
Nazwa: Bellido – wafelki pszenno-ryżowe z kremem kokosowym
Kupione: Biedronka
Cena: 3,99zł

5 odpowiedzi

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *