MLECZARNIA KRMELIN, JOGURT KOZI SŁONY KARMEL

Przechytrzyć dziecko.

Każdy rodzic był kiedyś dzieckiem. Choć trudno nam w to uwierzyć, to mama i tata także kombinowali, będąc młodszymi. Także wykręcali się od nauki, także grymasili przy stole, także knuli plany „jak tu przechytrzyć rodziców”. Nasze rewelacyjne pomysły na to „jak tu odejść od stołu, nie jedząc szparagów” czy też „jak sprytnie ominąć temat wywiadówki”, wcale takimi rewelacyjnymi nie są. To wszystko było już przerabiane…

Bon Lait jogurt kozi słony karmel to pierwszy tego typu jogurt na blogu. To też sposób na przechytrzenie krzyczącego dziecka, które za nic nie chce zjeść czegoś z alejki nabiału. Chyba, że będzie to Kinder Maxi King. Wtedy to tak. Przecież mleko jest pyszne i pożywne, a dodatek orzechów tylko potęguje zdrowotność całości.

Fanem jogurtów nie jestem. Jestem natomiast ogromnym fanem słonego karmelu. Połączenie smaków idealne, choć nieproste w odtworzeniu. Spełniające wymagania produkty, mogę policzyć na palcach jednej ręki. I to mając założoną zimową rękawiczkę z czasów PRL’u.

 Jogurt miał dwie strony. Złą i dobrą. O dziwo, do tej dobrej, zaliczam odzwierciedlenie smaku karmelu. A przede wszystkim jego słoności. Choć papka, zaraz po zerwaniu wieczka, nie zapowiadała nic z „brązowości”, to po wymieszaniu było już inaczej. Krówkowa masa była gęsta, kleista i glutowata. Miała też drobne ziarenka, podobne to tych powstałych z przemielonych cukierków. Tu było pysznie.

Mocno niepysznie było w części zasadniczej. Mleko kozie ma swoich amatorów. Są ludzie kochający solankowy zapach oraz cierpki smak. Ja zaliczam się do przeciwników, więc… cóż. Krytykować nie chcę, bo nie jestem targetem. Mnie przyciągnął karmel (i ten aspekt został spełniony), a nie koza.. Reszta odpycha. Jednak, jeśli ktoś lubi ten typ mleka, potrzebuje czegoś lżej strawnego… Bon Lait jogurt kozi słony karmel będzie dobrym wyborem.

PS Jest także wariant z owczym mlekiem. Nie wiem czy teraz, ale pewnie go spróbuję.

Skład

 

Mleko kozie, słony karmel 6,6% (sacharoza, śmietana, woda, sól), żywe kultury bakterii.

Słowniczek

sacharoza – należący do węglowodanów (disacharydów) związek. Wytwarzany z buraka cukrowego i trzciny cukrowej. To o niej mówimy potocznie „cukier”.

Wartości odżywcze

Bon Lait jogurt kozi słony karmel  to 112,5kcal (podział BTW: 5,1g/ 11,55g/ 11,55g) w 150-gramowym opakowaniu.

Informacje o produkcie

Producent: Mleczarnia Krmelin (sprzedawca: Bon Lait)
Marka:
Nazwa: Jogurt kozi słony karmel
Kupione: Carrefour
Cena: 3,99zł

5 odpowiedzi

  1. Ostatnio z racji, że skończyło mi się białko zaopatrzyłam się w takową jednorazową porcję w saszetce. Dopiero w domu dojrzałam, że może i ,,tyle wygrać”, bo kupiłam białko w jednym z ulubionych smaków czyli waniliowym, ale… był to mix białek koziego i owczego. Rozrobiłam z mlekiem, bo wiedziałam, że inaczej nidyrydy, ale i tak to równa przyjemność do takiej jakby ktoś kazał mi łykać gwoździe.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *