NOM AG, FASTEN PROTEIN DRINK WANILIOWY

Zdrówko, krówko!

Trzy notki temu wspominałem o pięćsetnym wpisie na blogu. Okazja do świętowania przeminęła jak smak kanapki z masłem i solą. Pozostały wspomnienia. Udając się do Biedronki po sam nie wiem co, natrafiłem na kilka butelek napoi mlecznych. W śród nich były też promocyjne Müllermilch, jednak kompletnie mnie nie interesowały. Przetestowane, zapomniane. Pora na coś nowego. Tym nowym okazały się być smukłe butelki od Nom AG. Spóźniona ćwiartka do wzniesienia toastu, brzmiała sensownie.

Nom AG fasten protein drink waniliowy jak każdy normalny człowiek, przebadałem wzdłuż całej etykiety. Skład, waga, producent. (Om)nom(nomnom) kojarzył mi się tylko z serią Milk it!, i jeśli mam być szczery, tu złapało mnie zwątpienie. Nie byłem pewny czy chcę pić coś mlecznego. Gdyby nie wspomniane 25g białka, na bank odłożyłbym butelczynę na półkę. Tak samo jak, równie skrupulatnie obejrzany, smak kakaowy.

W wielką zawartość wanilii nie wierzyłem. Na plus jednak zaliczyłem fakt, że w ogóle występowała. Takie zbliżenie się do natury itp. Wiecie o jakie oszukanie mózgu chodzi.

Przyznam jedno. Zaskoczył mnie kolor. Nie był to jaskrawy żółty, a nieco brudny kremowy. Satynowy? Jakoś tak. Jako facet nie określę tego do końca. Chodzi mi jedynie o to, że zaskoczenie było pozytywne. Średnia gęstość i zapach już nie. To, po poprzednich butelkach od producenta, nie wzbudziło u mnie emocji. Smak… w sumie też nie był oszałamiający. Nadal nie był „tą wanilią sprzed lat”, ale nie mogę powiedzieć, że mi nie smakował. Milk it! bije na głowę. Jest po prostu dobry, lekko balonowy (te uczucie na ustach, po dmuchaniu, zna chyba każdy) i niezbyt słodki. Ciągnie się po języku, pozostawiając miłe ślady przejścia. Jeśli nie zniknie z półek, sięgnę po niego jeszcze wielokrotnie.

Skład

Mleko zagęszczone półtłuste, mleko w proszku odtłuszczone, aromat, substancja słodząca: sukraloza, ekstrakt wanilii Bourbon, barwnik: karoten.

Słowniczek

karoten (E160a) – naturalny, wydzielany przez rośliny, barwnik. W przemyśle spożywczym stosuje się ten pochodzenia marchwiowego. Wysokie jego stężenie powoduje zmianę barwy skóry.
sukraloza (oznaczana jako E955) – słodzik nie dostarczający kalorii, ponieważ nie jest metabolizowany. W przemyśle kryje się pod nazwą Splenda.

Wartości odżywcze

Nom AG fasten protein drink waniliowy to 160kcal (podział BTW: 25g/ 0,5g/ 14,3g) w 250-gramowej butelce.

Informacje o produkcie

Producent: NÖM AG
Marka: 
Nazwa:  Napój mleczny na bazie mleka zagęszczonego odtłuszczonego o smaku waniliowym UHT.
Kupione: Biedronka
Cena: ok. 2zł

14 odpowiedzi

 1. agusjan

  Tylko tak się zastanawiam…. w składzie głownie mleko a białka aż 25g??? to ile tego mleka musi być w butelce i jak zagęszczone by wyszło aż 25g białka?? pijąc koktajl białkowy, w którym jest serwatka białkowa czy inne dodatki białkowe to rozumiem, ale z samego mleka, aromatu i słodziku można uzyskać 25g białka????? niech mi ktoś wytłumaczy

  Odpowiedz
 2. 3m

  bardzo lubię nom waniliowy
  Przekonał mnie zawartością białka, którego zawsze w mojej diecie jest zbyt mało. Ćwiczę i robię koktajle owocowo-warzywne z odżywką białkową, ale po ostatniej się bardzo źle czułam i zastąpiłam odżywkę białkową nomem waniliowym. Po treningu sobie taki wypijam.
  Do kakaowego nie jestem przekonana ponieważ w składzie na KARAGEN!
  A i na sukralozę trzeba uważać, nie można za dużo.

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *