BRUGGEN, NATURA FOOD OWSIANKA PROTEINOWA Z MALINĄ

Przeciąganie (ma)liny.

Nie zawsze lecę na nowości. Nie zawsze etykieta z inną kolorystyką mnie zachęca. Nie zawsze, po obejrzeniu gazetki, planuję jak ułożyć dzień, by tylko dostać nowinkę w pierwszej kolejności. Nie zawsze surfuję po  forach tematycznych,  by tylko wiedzieć coś przed innymi. Tym razem też tak nie było.

Natura Food owsianka proteinowa z maliną to kolejny kubek od Bruggen, który zawitał ostatnio w Biedronce. I gdyby nie dobre wrażenie po wersji z czekoladą, zakup mógłbym przeciągać dalej. Malina bowiem, jako dodatek, do tej pory wypadała mocno średnio.

Jednak po oderwaniu wieczka, poczułem zadowolenie. Owsianka pachniała słodko, białkowo-malonowo, lecz bez tej sztucznej otoczki. Przenikający przez nozdrza cukier nie wywoływał na gardle charakterystycznego drapania. Owszem, malina zerwana z krzaka ma jeszcze „nalot wodnistości”, jednak stwierdzenie, że Natura Food owsianka proteinowa z maliną była chemicznie nieprzyjemna, byłoby kłamstwem porównywalnym do tego, że nie lubię ciastek Oreo. Czajnik nastawiłem więc bez obaw o to, czy w lodówce mam ew. coś jeszcze do zabicia głodu.

Podwyższona zawartość białka sprawiła, że całość nabrała konsystencji puddingu, a może jakiegoś gęstego smarowidła. Z początku byłem zły na siebie, że przesadziłem z wodą, ale koniec końców… wyszło mi to na dobre.

Mleczno-malinowa papka, gdzie owoce nie trącą twardym plastikiem, a przyjemnie się je „przeżuwa” w połączeniu z mleczno-pudrową zalewą, smakowała po prostu bardzo dobrze. I wiem, że jeśli ich jeszcze nie wywiało ze sklepów, spokojnie mogę kupić kilka pojemników na czarną godzinę.

Tak jak nie polecam kaszek mannych (truskawkaczekolada), tak serię owsianek proteinowych mogę z czystym sercem.

Skład

Płatki owsiane 45%, mleko w proszku odtłuszczone 17%, koncentrat białek mlecznych, cukier puder trzcinowy (cukier trzcinowy, tapioka), białko owsa, kawałki liofilizowanych malin 2%, aromaty.

Informacja dodatkowa: Produkt może zawierać orzeszki ziemne, inne orzechy soję oraz nasiona sezamu.

Słowniczek

liofilizacja – metoda polegająca na suszeniu zamrożonych produktów, przedłużając ich „żywot” bez utraty wartości odżywczych. Nie wykorzystuje się przy tym środków konserwujących.

Bruggen ponownie zaskakuje w pozytywny sposób.

Wartości odżywcze

Natura Food owsianka proteinowa z maliną to 242kcal  (BTW: 19,5g/ 3,4g/ 31,6g) w opakowaniu.

Informacje o produkcie

Producent: Bruggen
Marka: Natura Food
Nazwa: Owsianka wysokobiałkowa
Kupione: Biedronka
Cena: 1,99zł

4 odpowiedzi

  1. Z proteinowych wzięłam tylko czekoladową. Szłam wówczas po jaglanki, z których dorwałam bananową (na jaglankę z mango trafiłam dużo, dużo później i daleko poza Wrocławiem). Na tę nie skusiłam się z wiadomego powodu. Nie żałuję.

    PS Ale pudding na duży plus.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *