BRUGGEN, NATURA FOOD JAGLANKA Z QUINOA I MANGO

Żółć bez złości.

Z człowieka może kipieć. Człowiek może zaraz wybuchnąć. Człowieka może też zalać krew oraz żółć. Sposobów na określenie złego nastroju i niechęci do danej sytuacji (czy też innej osoby) jest sporo. Na całe szczęście kolor, który w przysłowiu ma złą sławę, w życiu codziennym może mieć powody do dumy. Tak jest w przypadku żółci. Kasza jaglana i mango w jednym, to nie powód do płaczu. To powód dla którego postanowiłem zakupić kolejną nowość od Bruggen.

Natura Food jaglanka z quinoa i mango była jednym z (bodajże) trzech kasz, serwowanych w białym opakowaniu. Wersja bananowa w ogóle mnie interesowała, a tej (potencjalnie) ostatniej zwyczajnie nie pamiętam. Może widząc mango, zwyczajnie odpuściłem? Albo raczej średnie wspomnienia po przysmaku małp, nie pozwoliło na sprawdzenie ciekawości.

Po spojrzeniu w głąb otchłani opakowania, poczułem przyjemny i słodki aromat. Delikatna mieszanka mango z czymś (jeszcze) niezidentyfikowanym oraz marginalną kasza jaglaną. Biorąc pod uwagę, że żółte kulki (w tym przypadku płatki) uwielbiam gdy są przesadnie gęste, a łyżka aż stoi gdy nabieram kolejną porcję, tym razem postanowiłem nie stosować się do zaleceń producenta. Woda sięgała nieco poniżej kreski.

Patrząc na jeszcze suchą masę, miałem tylko nadzieję, że wrzątek nie spowoduje… cóż. Powiedzmy to łagodnie. Nie chciałem by owoce stały się gumową papką, płatki ciągnącymi się glutami, a białe kostki, czymś tam jeszcze.

Było inaczej. Mocno inaczej. Zdecydowanie inaczej. Mango nabrało „płynności” a jaglanka nie stała się przecierem. Zwarta, słodka breja z domieszką cukru pudru i (co wyjaśniła etykieta) mleczka kokosowego. Gdyby tylko Natura Food jaglanka z quinoa i mango zawierało więcej białka, byłoby perfekcyjnym daniem „w biegu”. Wiem, wiem. Te zawsze można dosypać.

Skład

Płatki jaglane 64,9%, mleko w proszku odtłuszczone 17%, cukier puder trzcinowy (cukier trzcinowy, tapioka), Quinqa (ekspandowanymi ziarnami komosy ryżowej) 5%, kawałki suszonego mango 4% (mango 3,8%, mąka ryżowa), granulat z mlekiem kokosowym (cukier, mleko kokosowe, skrobia), naturalny aromat.

Informacja dodatkowa: Produkt może zawierać gluten, orzeszki ziemne, orzechy, soję

Słowniczek

Niepotrzebny

Wartości odżywcze

Natura Food jaglanka z quinoa i mango to 232kcal  (BTW: 9,4g/ 2,1g/ 42,5g) w opakowaniu.

Informacje o produkcie

Producent: Bruggen
Marka: Natura Food
Nazwa: Płatki jaglane z mlekiem w proszku odtłuszczonym, Quinoa (ekspandowanymi ziarnami komosy ryżowej) i kawałkami suszonego mango.
Kupione: Biedronka
Cena: 2,49zł

7 odpowiedzi

    1. Marcin Marcin DD

      Dużo zależy od Biedronki. Dziś byłem w dwóch innych i widziałem je nadal. Niestety, trzeba szukać. W jednym sklepie mogły „schodzić” i opłacało się je domówić. W innym nie…

      Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *