ARLA, PROTEIN YOGURT MANGO

Apetyczne mango.

Tak, tak. Znowu złapałam się na tym, jak łatwo chłonę reklamy. Znowu też złapałem się na tym, jak łatwo skusić mnie nowością. Znowu też nabrałem się na to, że pamięć bywa zawodna. Ta bowiem podpowiadała mi, że firmę Arla na blogu już mieściłem. Jak się okazało, niekoniecznie.

Arla protein yogurt mango choć pozbawiony słono-serowej apetyczności, nadal wyglądał sympatycznie. Saszetkową czerń miałem już okazję spotkać w serku Bakoma Men Pro z gruszką i wanilią i ku prawdzie wolałbym właśnie gruszkę (zwłaszcza po – także proteinowym- jogurcie od Lactalis) ale słodkie mango też nie brzmiało źle.

Słodkości jednak nie było. Przynajmniej nie tej, która towarzyszy sorbetom czy samej kulce. Prym (jeśli tak można to nazwać) wiodła kwaśność. I tu też nalezy podkreślić, że nie obrzydliwa mleczna kwaśność, a taka… cukierkowo-żelkowa kwaśność. Jogurt tym samym stał się czymś o konsystencji rzadszego serka homogenizowanego o wyraźnym smaku mango (wiem, wiem aromat itp. ale trzeba przyznać: odniesienie do owocu było udane) z domieszką kwaśnej posypki. Ach. Najważniejsze: zero grudek, zero fusów.

Jedząc kolejną to porcję, zastanawiałem się czy jeszcze kiedyś go kupię. I w sumie, nie wiem do tej pory. Jedzonego solo, raczej odpuszczę. Ale z chęcią wypróbuję go jako nadzienie do placków owsianych, zastępując kilka białek z jaj.

Skład

Mleko odtłuszczone pasteryzowane, białka mleka, mango 5%, naturalny koncentrat soku winogronowego, skrobia kukurydziana, naturalny aromat, glikozydy stewiolowe, żywe kultury nbakterii: Streptococcus thermophilus, Lactobacillus delbruecki subsp. bulgaricus

Słowniczek

glikozydy stewiolowe (stewiozydy, stewiol, E960) – 200-300-krotnie słodsze od cukru. Pozyskiwane ze stewii. Praktycznie są pozbawione kaloryczności.
lactobacillus bulgaricus (obecnie lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus) – bakteria wykorzystywana do produkcji jogurtu. Często spotykana także w innych produktach mleczarskich. Pełni funkcję starteru, tzn. poprawia wygląd/ smak/ zapach i przedłuża trwałość produktu.
skrobia kukurydziana – półprzezroczysty, roślinny, produkt. Ze względu na łatwość pozyskania, jest chętnie wykorzystywana. Nadaje koloru, polepsza „wiązanie” składników/ produktów.
streptococcus thermophilus (obecnie streptococcus salivarius ssp. thermophilus) – bakteria bardzo często używana w mleczarstwie, m.in. jogurtów, serów żółtych/ feta/ mozzarella. Nie występuje naturalnie u człowieka.

Wartości odżywcze

Arla protein yogurt mango to 148kcal (podział BTW: 20,2g/ 1,4g/ 11,6g) w 200-gramowej saszetce.

Informacje o produkcie

Producent: Arla
Marka: 
Nazwa:  Jogurt o smaku mango z wysoką zawartością białka
Kupione: Carrefour
Cena: 4,99zł

8 odpowiedzi

  1. Adrian

    Spróbowałem truskawkowy i nie polecam, już zdecydowanie lepiej wypić izolat białka serwatkowego z mlekiem, przynajmniej dobrze smakuje w odróżnieniu od tego jogurtu.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *