BOHUSOVICKA MLEKARNA, SKYR BROSKEV MERUNKA

Tuku jogurtu proteinu.

Chyba każdy z nas miał taki okres, kiedy śmieszył go cudzy język. Jajamiomate, samgopchamgo, cing ciang ciąg itp. Jakiś czas temu oglądałem wywiad z jakaś Azjatką, która mówiła, że takie uszczypliwości ich ranią. Ale czemu tu się dziwić. Równie silnie reagujemy na taki na nasz kraj. Te mniej celowe, jak i przypadkowe.

Skyr broskev meruňka trafiłem w zeszłym tygodniu, kiedy to snułem się bez celu w Carrefourze. Tym razem piszę bez przekąsu. Znaczy prawie bez. Miałem ochotę na wrzucenie czegoś nowego, ale wszystko rujnował plan nie-fitowatości wypisanej na opakowaniu. Zapakowałem więc kolejny bio jogurt i wkroczyłem w ostatnią planowaną alejkę. Pewnie gdyby nie stalking innych żywieniowo-słodyczowych stron, Skyra bym pominął. Bo jogurtów zwyczajnie nie lubię.

No właśnie, jogurtów. Powyższy bohater jest jego podobizną, wyrabianą z odtłuszczonego mleka. Wiedza, która nic mi nie dała, wpłynęła jednak na zapach. Nos chciał odmiany od mlecznej kwaskowatości i nieprzyjemnej cierpkości. Zerwane wieczko uwolniło co prawda drugie, ale też wypuściło na świat przytłumioną słodycz. Tak jakby krzyczała „zerwij to białe ze mnie”. To też uczyniłem.

Gęsty krem? Mało powiedziane. Serki homogenizowane mogłyby służyć jako polewa, gdyby je zestawić właściowościami ze skyrem. Biała warstwa była sztywna jak w serniku, który przecież trzeba jeść widelcem. Bez wątpienia był to najsztywniejszy niejogurt, jaki do tej pory widziałem.

Wracając do przytłumionej słodyczy. Sos z kawałkami owoców był najczystszą postacią brzoskwiń w puszcze. I to tych markowych, bo wbrew pozorom da się zepsuć cukrową bombę. Przyjemny, kojący, przywołujący cholernie miłe czasy, pomarańczowy na wpół gesty żółty roztwór. Aromat był złamany przez morelę, choć nie pojawiał się w każdym wdechu.

Trzyma się łyżki, jak student trzyma się ściągi na mechatronice. Za nic nie chce się z nią rozstać. Kawałki brzoskwiń (morela była jedynie w postaci owocowego soku) są delikatne i soczyste, zdecydowanie wyróżniając się od farfocli znanych z jogurtów płynnych. Odtłuszczone mleko okala zęby, zupełnie jak wspomniany wcześniej sernik. Po prostu czułem jak wbijałem się przez kolejne do milimetry porcji.

Całość uznaję za zdecydowanie udaną. Ba! To jeden z najlepszych jogurtów produktów mlecznych, które jadłem. Białka ma sporo, więc tym bardziej z chęcią do niego wrócę. Spośród innych wariantów, wiem, że truskawki nie kupię na pewno, ale jagodę z chęcią spróbuję.

Skład

Mleko odtłuszczone, wsad smakowy 20% (cukier, brzoskwinie 17%, woda, sok brzoskwiniowy 9%, sok morelowy 9%), kultury bakterii mleczarskich.

Słowniczek

Zbędny.

Wartości odżywcze

Skyr broskev meruňka   to 126kcal (podział BTW: 13,44g/ 0,14g/ 17,64g) w 140-gramowym opakowaniu.

Informacje o produkcie

Producent: Bohusovicka Mlekarna
Marka:
Nazwa: Mleczny produkt fermentowany z brzoskwiniami i morelami.
Kupione: Carrefour
Cena: zł

7 odpowiedzi

  1. Pisałam mojej Oldze, że dobrze, że ich nie próbowałam: bo czego oczy nie widzą temu sercu nie żal… JAK NIE, JAK MI ŻAL! Och… co ja gadam… muszę go jakoś dorwać >.< Skyry z Biebry mi smakowały… przy tym chyba bym zeszła z zachwytu! 😀 Łychostajna konsystencja… aż woła do mnie! Tylko dupa- w sklepach braki =.= … Chociaż może… mam genialny plan ^^

    PS Metafora ze ściągą studenta mechatroniki – mistrzostwo świata ;D

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *