MLEKOVITA, MIAMU SEREK SZKOLNY WANILIOWY

Fit od małego.

Ostatnio rozmawiałem z pewną mieszkanką Śląska. Konkretnie rzecz biorąc, to Katowic. Mówiła mi, że teraz nawet w podstawówce, dzieci zajadają się obiadami przyniesionymi z domu. Pojemnik na sałatkę, pojemnik na coś konkretniejszego. Nie ukrywam, stało to trochę w kontraście do tego, co mówią w telewizji o problemach ze słodyczami. Cóż. Muniek Staszczyk kiedyś coś o niej śpiewał*

Dorwany w Lidlu razem z sałatka bulgur, nastrajał pozytywnie. Pal licho tatuaż, ale fajnie, że dzieci też zaczynają mieć jakieś  drugośniadaniowe alternatywy. Tzn, ich rodzice, ale wiadomo o co chodzi. Jeśli można w młody organizm ładować o 30% mniej cukrów, a uśmiech będzie zachowany… czemu tego nie robić?

Słońce! Pierwszy raz od listopada zeszłego roku? No, może przesadzam. Ale tak rażącego słońca, jakie było w chwili robienia fotografii, nie widziałem dawno. W tym roku z pewnością było dziewicze. Dlaczego o tym piszę? Ano, byście nie pomylili koloru powyższego serka z obrzydliwą kaszą manną. Tu było zwyczajnie. Pospolicie. Blado-żółto w kolorze i mlecznie w zapachu.

Na samym początku minus Mlekovita MiaMu: po oderwaniu wieczka, na wierzchu serka była odrobina wody. Coś naturalnego, po prostu się „odstał”, niemniej maruda mógłby go już odrzucić. Teraz już pozytywnie: podobała mi się konsystencja. Przypominała budyń, przygotowany na małej ilości płynu. Solidny, treściwy, bez efektu spływania porcji z łyżki. Teraz… sam nie wiem jak: nie pachniał wanilią. Był bez wątpienia słodki, lecz czy była to wanilia, śmiem wątpić. Przynajmniej nie taka, którą znam(y) ze słodyczy. Był również cierpki, pozostawiając smugę „podrapania” zębów i podniebienia. Ale co najdziwniejsze, bardziej pasował mi pod przemielony twaróg ze słodzidłem niż serek homogenizowany. Drugiego miał w sobie mniej.

Nie wiem, jak dziecko miałoby go nieść w plecaku, bez obawy o rozpłynięcie w dodatniej temperaturze. Choć jest szkolny, polecałbym go jeść tylko w domu. Choć nie waniliowy i nie homogenizowany, to twarogowo-słodki. Przyjemna odmiana.

Skład 

Ser twarogowy, śmietanka, cukier, skrobia, koncentrat z krokosza bawarskiego i cytryny oraz z marchwi, aromat.

Słowniczek

Zbędny

Wartości odżywcze

Mlekovita Miamu serek szkolny waniliowy dostarcza 193,5kcal (podział BTW: 9,75g/ 10,5g/ 15g) w 150-gramowym opakowaniu

Informacje o produkcie

Producent: Mlekovita
Marka:
Nazwa: Serek szkolny smak waniliowy
Kupione: Lidl
Cena: ok. 2zł

*chodzi o piosenkę „Karuzela”

5 odpowiedzi

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *