LIDL, BLUEDINO EDAM LEKKI

Majowo i serowo.

Maj, maj, maj. Saska kępa, piękna pogoda, czas wolny spędzany przy grillu. Z przekręcenia się kalendarza na drugi miesiąc rozpoczynający się od literki eM, cieszą się wszyscy. No, prawie. Maturzystom życzę powodzenia. I pamiętajcie: to nie decyduje o Waszym być albo nie być w życiu. Bez stresów i do przodu!.

Bluedino edam lekki to kolejny z produktów, który spotkać można tylko w Lidlu. Spoglądając przez folię, dostrzegłem, że barwa plastrów jest jaśniejsza niż w przeciętnym serze. Jakby wypłowiały, będący czymś w rodzaju produktu ubocznego. No, takiego powstającego „przy okazji”. Na serach się nie znam, więc nie przyjmowałem to jako jakiś znak ostrzegawczy. Ot – być może – natura Edama.

Miękki, elastyczny oraz mało rwący. Tyle jeżeli chodzi o właściwości fizyczne. Bo jeśli chodzi o smak, to z jednej strony był przyjemnie słodki, a z drugiej zaskakująco kwaskowaty. Obie te nuty dobrze ze sobą współgrały, nie dając wyprzedzić się nawzajem.

Niestety go nie podgrzałem, także nie jestem w stanie stwierdzić jak spisuje się pod wpływem temperatury. Zniknął w zwykłej bułce wraz z wędliną Dulano.

Skład

Mleko, sól, kultury bakterii fermentacji mlekowej [zawierają laktozę (z mleka)], barwnik: karoteny.

Informacja dodatkowa:

Słowniczek

karoteny (E160a) – naturalny, wydzielany przez rośliny, barwnik. W przemyśle spożywczym stosuje się ten pochodzenia marchwiowego. Wysokie jego stężenie powoduje zm

Wartości odżywcze

Bluedino edam lekki to 263kcal (podział BTW: 27g/ 17g/ 0,5g) w 100-gramowym opakowaniu.

 

Informacje o produkcie

Producent: Lidl
Marka: Bluedino
Nazwa: Ser edam lekki – ser podpuszczkowy, dojrzewający w plastrach
Kupione: Lidl
Cena: ok. 3,50zł

4 odpowiedzi

  1. Hmm, zabrakło mi informacji, czy był dostatecznie „zwykłoserowy”. Zresztą różni go na tyle mało kcal od zwykłego, że przy mojej częstotliwości jedzenia sera wolę klasyka.

    PS Przez Ciebie łazi mi po głowie Maryla :/

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *