TESCO, TESCO VALUE SEREK HOMOGENIZOWANY O SMAKU WANILIOWYM LIGHT

Idąc za groszkiem.

Przy okazji Danio gruszkowo-brzoskwiniowego wspominałem, że przy okazji zakupów w rzadko odwiedzanym sklepie, postanowiłem spojrzeć na asortyment na innych półkach. Kilka rzeczy markowanych znakiem Tesco pewnie już wyciu jadłem, ale przyznam, że świadomie wybierałem tylko jedną. Zielony groszek, wprost z zamrażarki. Jego z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, jako pełnoprawny pełnosmaczny zastępnik Bonduelle. Czy biel z serfucha, bedzie biła także po serku, miało się okazać.

Tesco value serek homogenizowany o smaku waniliowym light nie miał krzykliwego opakowania. W zasadzie to w pełni pasowało pod charakter produktu. Value oznacza (czy też miało oznaczać) coś, na co pozwoli sobie każdy mieszkaniec danego kraju. Tzn. najbiedniejszy konsument. Zabicie głodu, kosztem pięknej obwoluty i niekiedy także smaku oraz składu.

Zastanawiałem się jak opisać dany serek. Myślałem, myślałem, i już wiem. Mogę go porównać do medalu. Pierwsza strona była cudna. Słodki zapach i nienaganna konsystencja, delikatnie spływająca z łyżki. Kolorem daleki od żółtego, ale też nie biały, budyń.

To, co piękne, szybko się kończy. Zawsze. Nawet jeśli jest paczką XXL ulubionych ciastek. Serek okazał się być kwaśny w smaku. Jego charakter określiłbym jako coś pomiędzy naturalem a kefirem. Zapach także powędrował w stronę „czyściocha”, stając tuż obok średnio przyjemnej Fantasi (tej zwykłej, black i white są… jakieś inne). Wanilia nie istniała. Całość określiłbym jako bardzo słabą i nieprzyjemną. Polecać nadal będę tyko groszek.

Skład i wartości odżywcze

Mleko pasteryzowane częściowo odtłuszczone, cukier, odtłuszczone mleko w proszku,białka mleka, skrobia modyfikowana, żelatyna wieprzowa, substancje zagęszczające (guma guar, mączka chleba świętojańskiego), aromat waniliowy, aromat naturalny waniliowy, kultury bakterii.

Słowniczek

guma guar (E412) – zagęszcza produkty, nadając jej żelową formę. Dzięki niej cząsteczki wody zawarte w produktach nie zamarzają. Uważana raczej za nieszkodliwą, ale zdarzają się przypadki wystąpienia na nią uczuleń.
mączka chleba świętojańskiego (inaczej guma karobowa,E410) – naturalny zagęszczacz, pochodzący z drzewa (jego nasion) świętojańskiego. Ma postać słodkiego, białego proszku. Może zastępować kakao (dla osób uczulonych) poprzez swój bliźniaczy smak i zapach.
skrobia modyfikowana – zapewnia łączenie składników w całość, działając trochę jak lepik. Modyfikacja nie oznacza modyfikacji genetycznej, co sami możemy sobie „dodać” w myślach..

Żelatyna wieprzowa najbardziej mnie dziwi. Do mączki i gumy w składzie, przywykłem. Do modyfikowanej skrobi, zresztą też.

Tesco value serek homogenizowany o smaku waniliowym dostarcza 155,1kcal (podział BTW: 9,07g/ 4,19g/ 15,01g) w 165-gramowym opakowaniu

Informacje o produkcie

Producent: Tesco
Marka:
Nazwa: Serek homogenizowany o smaku waniliowym
Kupione: Tesco
Cena: do 1,50zł (ale to raczej górna granica)

10 odpowiedzi

   1. L.

    Trudno powiedzieć, bo mam zupełnie inne odczucia co do smaku tego serka 🙂 Bynajmniej nie podchodzi pod kefir (brr!) ani nie jest „nijaki” według mnie. Zwróciłeś uwagę, jak mało cukru zawiera? (który „smakowy” serek to przebije, hm?) Może to przez to? 🙂

    Odpowiedz
    1. Marcin Marcin DD

     Pewnie tak 🙂 Brak słodkości robi swoje, nie da się ukryć. Bakoma, w tym swoim MENskim jogurcie/ twarogu w saszetce, była idealna. A też przecież bezcukrowa. Tylko, że tam cena powalała 😉

     Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *