PROSTO GROUP, PROSTO I ZDROWE PALUSZKI DIA Z KSYLITOLEM SEZAMOWE

Bez cukru i bez laktozy.

Znowu na fioletowo. Był jogurt, był żółty ser, był twaróg. Przyszła kolej na paluszki. Tak, wiem. Przecież to nie ma żadnego związku z nabiałem. Tylko po tylu produktach, widząc coś o kolorze mieszaniny czerwonego i niebieskiego, automatycznie dodaję etykietkę „bez laktozy”. A, że paczka z współpracy zwierała przecież produkty mające być zdrowszym odpowiednikiem łakoci, śmieszkowałem sobie pod nosem jeszcze kilka chwil.

Prosto i zdrowe paluszki DIA z ksylitolem sezamowe znów wprowadziły powiew nowości do mojego doświadczenia ze słodyczami. Pierwszy raz bowiem miałem spotkać się z zastępnikiem cukru w tego typu przekąsce. W sumie to nawet nie kojarzę aby jakikolwiek producent go wykorzystywał.

Na plus zaliczyłem brak ciemniejszych końcówek, tak jak to miało miejsce w eZerkach. Paluszki były jasne jak przystało na zakazaną w sklepikach szkolnych dobroć. I tu minus w stosunku do potwora. Biało-filetową paczkę, by móc zajadać się na przerwach, trzeba przemycać w plecaku.

W porównaniu do certyfikowanych badyli, te są grubsze. Co dziwne, grubsze wcale nie oznacza twardsze. Były po prostu jak większy draż typu Maltesers, spotykany w paczce. Jeśli chodzi o sam smak, to niestety ale sezam nadal nie dawał mi dawki zaspokojenia. Język w zasadzie nie wyczuwał go swoją powierzchnią, nie wykraczając poza fakt natknięcia na wybrzuszenia w postaci nasion.

Inne było też wnętrze. DIA okresliłbym jako medium-rare. Niby podpieczone, ale z delikatną nutą surowości. Czy to źle? Nie. Zdecydowanie nie. Powiedziałbym nawet, że to mogłoby stanowić o sile produktu. Gdyby tylko sezamu było więcej…

Ogólnie rzecz biorąc, DIA paluszki z ksylitolem sezamowe uważam za lepsze od eZerków. Jednak do pełni szczęścia brakowało mi większej dawki nasion. Choć ta i tak wzrosła z 6% do 7%.

Skład

Mąka pszenna (90%), woda, sezam (7%). tłuszcz rzepakowy, sól jodowana, substancja słodząca – ksylitol (1,2%), drożdże, słód jęczmienny, olej rzepakowy, regulator kwasowości: węglan sodu.

Słowniczek

ksylitol (E 967) – jeden z zastępników cukru. Metabolizowany z niewielkim udziałem insuliny, przez co jest zalecany dla diabetyków. Nie wywołuje próchnicy.
słód jęczmienny – (ekstrakt) źródło dobrze przyswajalnych polisacharydów. W przemyśle spożywczym (poza browarnictwem) używany jako wspomagacz do lepszego wypieku, polepszający także zapach końcowego wyrobu.
tłuszcz (olej) rzepakowy – bogaty w witaminę E i kwasy dawkę Omega 3.
węglan sodu (E 500) – to regulator kwasowości. Stosowany także w kosmetykach czy środkach higieny (w tym i ustnej). Inaczej zwany też sodą kalcynową, stosowaną jako spulchniacz lub/ i regulator kwasowości. Ma również właściwości „antrybryłujące”. Służy też do zmiękczania wody.

Wartości odżywcze

Prosto i zdrowe paluszki DIA z ksylitolem sezamowe  to 414kcal  (podział BTW: 12,9g/ 7,06g/ 74,82g) w 100-gramowej paczce.

  

Informacje o produkcie

Producent: Prosto Group
Marka: Prosto i zdrowe
Nazwa: Paluszki DIA z ksylitolem sezamowe
Kupione: współpraca z ProstoGroup (są chyba w Aldi)
Cena: współpraca z ProstoGroup

ProstoGroup_zdrowe_mini
Kliknij, by zobaczyć całą serię Prosto i zdrowe

2 odpowiedzi

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *