PROSTO GROUP, PROSTO I W DROGĘ CHIPSY KUKURYDZIANO-RYŻOWE POMIDORY I BAZYLIA

Droga do Rzymu?

Otwierając paczkę od Prosto Group zastanawiałem się w jakiej kolejności powinienem jeść jej zawartość. Produkty suche wiązały się z długim terminem przydatności do spożycia, ale nie zamierzałem czekać do jego końca. Dzielić to, przekładać? Nie. To bez sensu. Najpierw wyjem wafle „normalne”, potem zajmę się paluszkami. Nie mieszać struktur, nie mieszać gatunków. To był dobry pomysł.

Prosto i w drogę chipsy kukurydziano-ryżowe pomidory bazylia były jedynym przedstawicielem przekąski kinowej, więc posłużyły za coś w rodzaju przerywnika.

Zanim opakowanie straciło swój prostolinijny wygląd, w głowie miałem pewne obawy. Pomidory z bazylią, siłą rzeczy kojarzą mi się z pizzą. Ta w bliźniaczych chipsach Sonko wypadła źle. A sami wiecie, że włoskiego placka trudno zepsuć. Wolałem by producent poszedł krótszą drogą, skracając fit-autostradę. Krótko mówiąc, chciałem Cheetosów.

Gepard byłby dumny, tyle powiem. Zapach ulubionego wariantu zwiastował dwie rzeczy. Dodatki niekoniecznie związane z czystą michą, oraz zadowolenie dla kubków smakowych. Chyba, że twardość krążków okazała by się bliska Bake Rolls-om. Wtedy biada Prosto, oj biada.

Chipsy okazały się być delikatniejsze niż w Sunbites-ach, co nie było takie oczywiste patrząc na ich grubość. Zdecydowanie nie były jak wafle, zdecydowanie nie były też jak chrupki typu Flips. Porównałbym je do nieco twardszych bezów, ktróe niemiłosiernie się kruszą.  Ew. do podpompowanych Sonko, ale bez efektu wydmuszki.

Kojarząc Pop Cool, kojarzycie ich strukturę. Kładąc dwa krążki na sobie, kojarzycie już twardość Prosto i w drogę. Znając smak Cheetosów pizza, wiecie już czego się spodziewać. Fit – nie bardzo. Smacznie – bez wątpienia.

Skład

Kukurydza – 42%, ryż – 43%, słonecznikowy olej roślinny, przyprawa o smaku pomidorów i bazylii – 6% (dekstroza, sól, przyprawy i ekstrakty przypraw, suszone warzywa: pomidory i czosnek, wzmacniacz smaku i zapachu (E621, E635), zioła, aromat (zawiera seler), barwnik – ekstrakt z papryki.

Informacja dodatkowa: Może zawierać gluten, ponieważ produkt powstaje w zakładzie gdzie wytwarzane są inne produkty zbożowe, może zawierać seler.

Słowniczek

E 621 (glutaminian monosodowy, glutaminian sodu, MSG, oznaczany) – wzmacniacz smaku. Używany przy zupach instant, niekiedy także w wyrobach mięsnych. Redukuje zawartość sodu w potrawach, nie obniżając przy tym ich smaku (ale też nadaje posmak umami). Przy zbyt dużym spożyciu może powodować bóle migrenowe głowy.
E 635 (5′-rybonukleotydy disodowe) – wykorzystywane głównie w produkcji smakowych chipsów. Potęgują aromat oraz smak. Łagodzą przy tym niekoniecznie lubianą intensywność octową czy kwaskową). W działaniu o wiele (nawet 20-krotnie) silniejszy od glutaminianu sodu.
tłuszcz (olej) słonecznikowy – najpopularniejszy z olejów/ tłuszczy w kuchni. Z uwali na budowę z wielonienasyconych tłuszczy, odpowiednia temp. do obróbki termicznej pokarmów, przy jego użyciu, to 100 stopni Celcjusza.

E 635 z pewnością nie można uznać za dobry dodatek. Jest on jednak (niestety) stałym gościem w chipsach. Zwłaszcza tych, których smaki są bliskie włoskiej kuchni.

Wartości odżywcze

Prosto i w drogę chipsy kukurydziano-ryżowe pomidory bazylia to ok. 217kcal  (podział BTW: 3,02g/ 6,69g/ 34,25g) w 50-gramowej paczce.

Podsumowanie

Producent: Prosto Group
Marka: Prosto i w drogę
Nazwa: Chipsy kukurydziano-ryżowe pomidory bazylia
Kupione: współpraca z ProstoGroup (są chyba w Aldi)
Cena: współpraca z ProstoGroup

ProstoGroup_w_droge_miniKliknij, by zobaczyć całą serię Prosto i w drogę

4 odpowiedzi

 1. Byłabym zachwycona gdyby to była papryka. Pomidory z bazylią nadal przywołują wspomnienie Sunbitesów posypanych proszkiem z sosu Fix bolognese od Knorra. Brrr. Za to paprykowe wafle to zawsze moje ulubione i pewnie zjadłabym co do okruszka. Myślę, że dla osób bez mojego bagażu doświadczeń z marką na S. smakowałyby bardzo. Pomidor i bazylia no to przecież połączenie oczywiste jak świat. Niczym jak masłełko i chleb, truskawki i śmietana. Oba dobra osobno, ale razem to dopiero całość. 😀

  Odpowiedz
  1. Marcin Marcin DD

   Truskawki i cukier. Bita śmietana ble 😉

   Co do papryki… są i takie. Ostrość solo. Pewnie z czasem kupię, bo ogranicza mnie tylko dostęp do odpowiednich sklepów. Choć nie ukrywam, że bardziej interesują mnie ciacha z nadzieniem 😉

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *