ENVOY, PALUSZKI PEŁNOZBOŻOWE GRAHAMOWE BIAŁE Z SEZAMEM

Gram se zam.

Narcyzm nie jest cechą, która popłaca. Już od małego mówią nam aby nie być zadufanym w sobie. Że to złe, że takie samouwielbienie kiedyś nam się czkawką odbije. I, według mnie, jest to racja. Jak do tego ma się sezam, poza grą słów? Pewnie nijak. Oby tylko paluszki nie okazały się nijakie. Tego chciałem. Narcystycznie, sam dla siebie.

Ezerki pełnozbożowe paluszki białe grahamowe z sezamem to ostatni wariant smakowy paluszków, który dostałem od firmy Prosto Group. Ostatni, jeśli chodzi o potwora, bo w kartonie znalazły się jeszcze inne „badylowe” smakołyki. Poprzednia biel, w postaci maku jak najbardziej przypadła mi do gustu, więc o sezam byłem spokojny. Przynajmniej do chwili, kiedy zobaczyłem przypalane końcówki.

Paluszki oznaczały się podobną surowością, co „kajzerkowate”. Miały taką samą chrupkość, ich wnętrze z chęcią nawiązywało współprace ze śliną. Nie muliły, a raczej rozsypywały się w ustach, przylepiając się do nawilżacza. Niestety głównego składnika było za mało. Choć procentowo było na 6, to język wyczuł niedobór nasion.

Muszę też przyznać, że ciemniejsze krańce dały o sobie znać. Choć nie były takim „węglem” jaki powstaje przy pozostawieniu pierogów na patelni na „ostatnią rundę w CS’a”, to zdecydowanie nie można zaprzeczyć, że nie pewnego rodzaju gorzkości w ogóle nie było. Szkoda, bo przez to paluszki stały się zwyczajnie… przeciętne/ dostateczne.

Skład

Mąka grahamowa 70%, mąka pszenna 30%, woda, rzepakowy tłuszcz roślinny, drożdże, olej rośliny, regulator kwasowości – soda oczyszczona, mąka słodu jęczmiennego, sezam (6%).

Informacja dodatkowa: Zawiera gluten – mąka grahamowa, mąka pszenna, mąka słodu jęczmiennego. Sezam. Może zawierać orzechy.

Słowniczek

słód jęczmienny – (ekstrakt) źródło dobrze przyswajalnych polisacharydów. W przemyśle spożywczym (poza browarnictwem) używany jako wspomagacz do lepszego wypieku, polepszający także zapach końcowego wyrobu.
tłuszcz (olej) rzepakowy – bogaty w witaminę E i kwasy dawkę Omega 3.

Wartości odżywcze

Ezerki pełnozbożowe paluszki białe grahamowe z sezamem to 290kcal (podział BTW: 9,45g/ 4,60g/ 52,60g) w 70-gramowej paczce.

Informacje o produkcie

Producent: Envoy
Marka: Ezerki
Nazwa: Pełnozbożowe paluszki białe grahamowe z sezamem
Kupione: współpraca z ProstoGroup (są chyba w Aldi)
Cena: współpraca z ProstoGroup

Kliknij by zobaczyć eZerki na Facebooku

2 odpowiedzi

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *