ECO ENVOY, BIO PALUSZKI ORKISZOWE SOLONE

Bio okno.

Okienko, przez które możemy podglądać zawartość opakowania, to fajna sprawa. Pisałem już, że tez sprawa ryzykowana, ale też chyba oznaka pewności siebie. Brak wglądu w crunchy mnie przeraża (na swój sposób oczywiście, nie mam fobii… chyba), bo nie po to człowiek decyduje się na ulepki, by dostać musli. Podobnie sprawa ma się z paluchami. Ezerki je posiadały, to i BIO odłam Envoy też powinien. Potworki okazały się być sympatycznymi kudłaczami, toteż nie spodziewałem się negatywnych wrażeń.

Eco Envoy BIO paluszki orkiszowe solone poza tym, że były zakończeniem marki, swoistą kropką nad „i”, to jeszcze musiały postawić się w roli naprawiacza. Dobre imię eko, po topinamburze, było zagrożone.

Będzie lepiej – tego byłem pewny, gdy tylko ujrzałem przezroczyste kryształki śmierci. Ich grubość tym razem nie była kołem ratunkowym, ratującym przed połamaniem. Liczebność obozów „sztywniaków” i „złamasów” była zbliżona.

Paluszki łamiąc się, nie tworzą góry okruszków – to dobrze. Nie zamulają w gorzko-nieprzyjemny sposób jak eko-poprzednik – to też dobrze. Sól jest wyczuwalna, bez dwóch zdań – do też dobrze. Nie podrażniają dziąseł – to też spoko. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to… brak wyrazistości. Jakiegoś przełamania. Nie wiem czy byłbym wstanie powiedzieć, że są zrobione z innej (niż pszennej) mąki. Chociaż… to w sumie też plus. Bo fit-owatość nie zawsze smakuje jak „oryginał”.

W takim razie inaczej. Są dobre, ale tylko dobre. Moim liderem wśród opcji solonej pozostają ksylitolki.

Skład

BIO mąka pełnoziarnista orkiszowa 88%, BIO cukier trzcinowy, BIO drożdże, BIO tłuszcz palmowy, woda, jodowana sól kuchenna, regulator kwasowości: soda oczyszczona, maksymalna zawartość soli 2,9%.

Słowniczek

tłuszcz palmowy – czyli olej palmowy. Budzi wiele kontrowersji przez swoją zawartość tłuszczów nasyconych (niemal połowa składu). Podczas obróbki traci jednak swoją sporą zawartość witaminy E, która w wersji „na zimno” jest jego zaletą. Popularny składnik batonów, ciastek, płatków śniadaniowych… i mydła.

Tłuszcz palmowy, choć nieutwardzony, dziwnie wygląda w zestawieniu z BIO-kompozycją

Wartości odżywcze

Eco Envoy BIO paluszki orkiszowe solone  to 3 porcje po kcal  (podział BTW: 13g/ 3,18g/ 32,85g) w każdej (50g) z nich.

Informacje o produkcie

Producent: Eco Envoy
Marka:
Nazwa: BIO paluszki orkiszowe solone
Kupione: współpraca z ProstoGroup (są chyba w Aldi)
Cena: współpraca z ProstoGroup

ProstoGroup_envoy_miniKliknij, by zobaczyć całą ofertę od Eco Envoy

7 odpowiedzi

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *