PROSTO GROUP, PROSTO I ZDROWE PEŁNOZIARNISTE WAFLE RYŻOWE I TOPINAMBUR

Bulwa salonowa.

Do tego, że opakowanie tworzy produkt, przywykłem. Prawdziwa cannella, prosto z Włoch! Brzmi modnie i drogo, prawda? Cały czar pryska gdy dowiemy się, że chodzi o cynamon. Zwykły cynamon, który za 1,80zł można kupić w saszetce. Podobnie sprawa ma się z wyglądem. Jeśli mięso nie wygląda jak pierś z kurczaka lub schab ze świni, automatycznie nabiera jakiejś klasy. Wyjątkowości. Jesteśmy – mimo wyparcia – łatwi do manipulacji.

Prosto i zdrowe pełnoziarniste wafle ryżowe i topinambur to kolejna paczka wafli, która przyszła w kartonie od Prosto Group. Czym jest topinambur, nie miałem pojęcia. Patrząc na obwolutę… celowałbym w imbir. Wafle z imbirem? Brzmi interesująco!

Wydobywając sześć krążków na światło dzienne, przyprawę pochodzącą z Oceanii, musiałem odrzucić na bok. Szkoda. Jeśli chodzi o strukturę, to były bliźniaczo podobne do Eurowafli i crunchelli Kupca. za ich delikatność niech posłużą liczby. Wielkość opakowania, które ma (nietypowe) 38g była taka sama jak w 65-gramowych poprzednikach (ryż z kakao, kukurydza z kakao).

Ni twarde, ni miękkie. Ni słone, ni słodkie. Chociaż chwila, to za moment. Wafle pachniały mi lasem i prochem. Miały aromat strzelnicy, która była tuż obok mojej działki (okolice Kałuszyna). Mieszanina zapachu drewnianych chatek, piasku z leśnej drogi, owszem wywołała uśmiech na twarzy, ale dostarczyła też odrobinę niepewności.

Momentami ostry, momentami kwaśny, momentami gorzki, momentami (jednak) słony. Takiej mieszaniny smaków dawno nie przeżyłem. Serio. Nie mam pojęcia jak go sklasyfikować. Chyba jako przekrój do badań szpitalnych, kiedy to chory poddawany jest wszystkim możliwym bodźcom.

Topinambur – jak się okazało – jest słonecznikiem bulwiastym. Stosowany przy problemach z trawieniem, wspomagający odchudzanie. Szczerze? Możliwe, że tak jest. Bo zdecydowanie nie smakuje mi jak słonecznik z wafli Kupca, Good Food, Good Food II, czy eZerków. Tak ku prawdzie, to średnio mi smakował. Tym samym musi być prozdrowotny.

Nie wykluczam, że jeszcze kiedyś je kupię. Tylko paczką chciałbym się z kimś podzielić. Taka mieszanina smaków i zapachu nie zdarza się codziennie. W zasadzie to zdarza się dopiero pierwszy raz. Potrzebuję drugiego testera.

Skład

Ryż brązowy naturalny (93,5%), topinambur (6,5%).

Informacja dodatkowa: Może zawierać gluten, orzechy włoskie, orzechy ziemne.

Słowniczek

Zbędny

Wartości odżywcze

Prosto i zdrowe pełnoziarniste wafle ryżowe i topinambur to 134kcal  (podział BTW: 2,7g/ 0,8g/ 29g) w 38-gramowej paczce.

 

Informacje o produkcie

Producent: Prosto Group
Marka: Prosto i w drogę
Nazwa: Pełnoziarniste wafle ryżowe z topinamburem
Kupione: współpraca z ProstoGroup (są chyba w Aldi)
Cena: współpraca z ProstoGroup

ProstoGroup_zdrowe_mini
Kliknij, by zobaczyć całą serię Prosto i zdrowe

6 odpowiedzi

  1. Brzmi bardzo ciekawie! Trochę masochistycznie po tej całej wiązance smaków, ale ja z chęcią poddałabym się takiemu testowi. Zastanawiam się czy chwytanie po topinambur, który jest obecnie bardzo na topie właśnie nie jest już przesadą mody na eko. Z jednej strony fajnie, że producenci myślą nieszablonowo i starają się być kreatywni, ale boje się, że niedługo dostaniemy wafle z dodatkiem trawy. Pomysłowość na plus, ale przechodzenie w skrajności? Tu już mam wątpliwości. Niemniej oczywiście bardzo doceniam właśnie próby wychodzenia poza schemat i szukanie nowych smaków, na które ja zawsze jestem otwarta.
    Brzmi to wszystko tak pokręcenie, że nie umiem ocenić na podstawie samego opisu. Na pewno jest to produkt… problematyczny. 😀 Sam słonecznik lubię, a właściwie w waflach to mój ulubiony dodatek to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że byłabym na tak.

    Odpowiedz
  2. Jud

    Ciekawa jestem tego smaku. Sam topinambur znam, chociaż jeszcze go nie przyrządzałam. Wafle ryżowe i wszelkie inne chrupacze o prostym składnie bardzo lubię i mimo tego, że nie podbiły Twojego serca te wafle to bardzo chętnie spróbowałabym, żeby się przekonać sama 😀

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *