MLEKPOL, MAZURSKI SMAK TWARÓG CHUDY

Twaróg zamiast chłopa.

W to, że rejonizacja ma znaczenie, jeśli pod lupę bierzemy produkty spożywcze, nikogo przekonywać nie trzeba. Ale czy dopisywanie do każdej krainy geograficznej jakiegoś wyrobu ma sens? Chleb sandomierski, kiełbasa siedlecka, rogal pułtuski? Biorę pod uwagę nieznajomość historii danego regionu, ale mimo wszystko część z nazw wydaje mi się być naciągana. Sytuacja oczywiście się zmienia jeśli właściciel firmy pochodzi (lub zwyczajnie ma sentyment) do tych okolic. Rodzimy dom, smaki dzieciństwa. Wiadomo o co chodzi.

Mlekpol Mazurski smak twaróg chudy postanowiłem wziąć pod lupę z kilku powodów. Jednym z nich była właśnie ciekawość lokalizacyjna. Czy czegoś nie wiem, czy czegoś nie jestem świadom? Drugim była minimalna promocja (40gr?), a trzecim odmienny kształt opakowania.

Okrągła obwoluta skrywała 275 gramów mleczarskiego wyrobu. W środku nie ma dodatkowego oddzielającego papierka, dzięki czemu całość można sukcesywnie zalewać dżemem i wyjadać z „miseczki”. Studenci nie z takimi zastawami dawali sobie radę.

Absolutnie nie wyróżnia go zapach. Typowo mleczny, nieco zamglony. Mazurskiego bohatera wyróżnia jednak konsystencja. Miałem wrażenie, że była bardziej nawodniona niż w 90% spotkanych do tej pory twarogach. Struktura też była inna. Bardziej ziarnista. Jak ryż podawany w chińskich barach, tylko bardziej rozgotowany. Żeby nie było – zdecydowanie nie nazwałbym tego minusem.

Całość i tak zalałem kubkiem jogurtu naturalnego, dorzucając dwa wielkie pomidory, soląc do nieprzytomności, więc końcowy efekt był mokry. Jednak odłożone dwie łyżeczki, celem testów, również określiłbym jako niesuche. Analizując poprzednie wyroby tej firmy (klik), mógłbym napisać Mlekpolski standard. Fajnie.

Skład

Mleko, kultury bakterii mlekowych

Słowniczek

Niepotrzebny

Wartości odżywcze

Mlekpol Mazurski smak twaróg chudy dostarczy 229kcal (podział BTW: 46,8g/ 10,5g/ 0g) z 275-gramowego opakowania.

Informacje o produkcie

Producent: Mlekpol
Marka:
Nazwa: Mazurski smak twaróg chudy
Kupione: Carrefour
Cena: 2,99zł

4 odpowiedzi

  1. O a tego to nie jadłam. Fajnie, że wilgotny. Ziarnistość też na plus, choć nie każdy to lubi. Ogólnie to nie ma nic gorszego niż suchy twaróg – ALE do omletów właśnie kupuje ten z Netto suchy jak wiór, bo dzięki temu omlet jest taki fajny zbity, jak biszkopt. No, ale tego nie jadłam i możliwe, że zjem, ale jego chyba raczej tłustszego brata, bo staram się omijać wszystko co chude, odtłuszczone itd.

    Odpowiedz
  2. Zawsze mnie zastanawia, co jest wrocławskie (nie zamierzam teraz googlować i oszukiwać, bo po co?). Krakowskie obwarzanki, toruńskie pierniki, poznański rogal, podhalańskie oscypi, nadmorska smażona ryba, śląskie kluchy… A Wrocław nie kojarzy mi się z niczym 🙁

    Twaróg zawsze na propsie, ale nie chudy. Już wystarczy, że sama jestem chuda 😛

    PS Sól to zło, lepsze zioła prowansalskie (przypomnij sobie ilość na zdjęciach moich kanapek 😀 Nawet mnie się chce śmiać).

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *