ENVOY, EZERKI PEŁNOZIARNISTE WAFLE RYŻOWE CYNAMONOWE

Żółć, czy jednak złoto?

To, że cynamon jest przyprawą więcej niż uniwersalną, wiadomo. Nie dość, że nadaje pysznego smaku, to jeszcze podkręca metabolizm. Oczywiście nie są to duże wartości, i nadal trzeba „trzymać michę” by schudnąć, ale jednak właściwość jest bardzo pozytywna. Przyjemne z pożytecznym.

Ezerki pełnoziarniste wafle ryżowe cynamonowe otworzyłem po piernikowych, chcąc porównać ich smaki. I szansa na lepszą ocenę zapewne by zaistniała, gdyby nie fakt skonsumowania wcześniej pierwszej paczki Prosto i w drogę. To jakby wyciągać się z 2 na 3, będąc w kolejce zaraz za największym prymusem w klasie. Niefart, zwyczajnie niefart.

I tym razem wafle charakteryzowała mózgowa powierzchnia. Brak wybrzuszeń kosztem wielu zmarszczeń. Jeśli chodzi o kolor, to także śmiało postawiłbym go obok potwornego piernika.

Krańce znów – w niektórych fragmentach – okazały się być twardsze, co akurat nie przeszkadzało. A nawet gdyby miało, to polecam zostawienie otworzonej paczki na jedną dobę, poddając ją działaniu powietrza. Pół krążka, które zostawiłem przypadkiem w folii, dwadzieścia cztery godziny później smakowało jak miękkie wafle (takie z batonów) nasączone cynamonem.

Generalnie, może nieco krzywdząco, ale trudno. Po waflach z polewą kakaową, nie miały już takiej siły przebicia. Podobnie jak w ezerkowym pierniku, czegoś mi brakowało. Pyszna przyprawa stała jakby obok całości. Skład rewelacja, ale smak na tym cierpi. Brakowało mi przede wszystkim takiego „rozwodnienia” cynamonu. Tego, by ciągnął się po języku. Bo samo natężenie było ok. 1% starcza w zupełności. Co nie oznacza, że 2% nie wystarczyłoby jeszcze bardziej 😉

Skład

Pełne ziarna ryżu – 99%, cynamon – 1%.

Słowniczek

Niepotrzebny.

Wartości odżywcze

Ezerki pełnoziarniste wafle ryżowe cynamonowe to ok. 63kcal (podział BTW: 1,3g/ 0,39g/ 13,73g) w 18-gramowej paczce.

Informacje o produkcie

Producent: Envoy
Marka: Ezerki
Nazwa: Pełnoziarniste wafle ryżowe cynamonowe
Kupione: współpraca z ProstoGroup (są chyba w Aldi)
Cena: współpraca z ProstoGroup

Kliknij by zobaczyć eZerki na Facebooku

4 odpowiedzi

 1. Pisałam już o cynamonowych sante. Te są obłędne, naprawdę. Choć mają brązowy cukier w składzie więc niektórzy już by je wyeliminowali to jednak ja jestem zachwycona. Cynamon czuć w zapachu, smaku, wafle nim przesiąkły. Dodatkowo są słodziutkie i takie na granicy ani to miękkie ani twarde. Choć może mało chrupią.
  Te wydają mi się przy nich trochę bez wyrazu… Ale z drugiej strony przy takim składzie ciężko oczekiwać fajerwerków.

  Odpowiedz
  1. Marcin Marcin DD

   Kupię, kupię. Nawet dla chęci porównania, kupię. Przez ten cukier mogą mieć właśnie ten aspekt, który jest w niedostatku tutaj. Gdyby tylko dołożyć do nich odrobinę niezdrowej słodyczy, nie wiem… wrzucić ją do gotującej wody/ gorącej pary, powstałoby istne arcydzieło. Bo sam cynamon jak najbardziej ok 🙂

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *