ENVOY, EZERKI PALUSZKI PEŁNOZBOŻOWE ZŁOCISTE ORKISZOWE Z PAPRYKĄ

Fioletowa papryka.

Zauważając paluszki cebulowe, zauważyłem też paprykowe. Co śmieszniejsze, tym razem potwór był fioletowy. Gdybym nie umiał czytać, a opakowanie byłoby pozbawione okienka, postawiłbym na śliwkę. Paluszki z suszoną śliwką?! Nawet wolę się nie zastanawiać jakby mogło to smakować.

Ezerki paluszki orkiszowe z papryką miały solidnych rywali na półce pod sobą. Chipsy BIO oraz Just Chips o tym samym smaku. Trudny wybór. Gdyby paluszków załadowano wszystkie warianty (jest jeszcze sezam oraz mak), pewnie wybrałbym ziemniaki. Mając zaledwie dwa warianty do zamknięcia tematu (przynajmniej w tym sklepie), postanowiłem przygarnąć drugiego gryzonia.

ezerki_orkisz_papryka_03

Orkisz nie był już chropowaty. Paluszki były także bardziej brązowe, przypominając czysto pszenną odmianę. Nie powiedziałbym też aby pachniały wyjątkowo mocno. W zasadzie to aromat był tak samo delikatny jak w cebulowych. Wyczuwalny dopiero po zbliżeniu nosa.

ezerki_orkisz_papryka_06

Jeśli chodzi o łamliwość, to także bliżej im do tych zrobionych z wyłącznie pszennej mąki. Kruszą się, a kawałkom zdarza się przeistoczyć w mniejszy pył. Są zwyczajnie delikatniejsze.

ezerki_orkisz_papryka_05

Smak jest zaskakujący. Wyczuwalna papryka w proszku, rodem z saszetki, na samym początku była słodka. Przy drugim paluszku nawet niewyczuwalna, stając się jedynie kolorową, urozmaicającą wygląd, posypką. Gdzieś w połowie trzeciego wszystko się zmieniło. Tym razem język dostrzegł pikantność. Nie na poziomie jalapeno, ale przyjemną – kłującą w język – pikantność. Mocniejszą niż w standardowych Laysach. Czerwony proszek uderzał w ten sposób jeszcze kilkukrotnie, ale nie przykrywając chrupiącego, mącznego, charakteru paluszków.

Skład

ezerki_orkisz_papryka_02a

Mąka orkiszowa 93%, drożdże, rzepakowy tłuszcz roślinny, woda, regulator kwaśności – soda oczyszczona, sproszkowana papryka.

Informacja dodatkowa: Zawiera gluten – mąka pełnoziarnista orkiszowa. Może zawierać sezam, orzechy.

Słowniczek

Niepotrzebny

Skład jeszcze krótszy niż w cebulowej wersji

Wartości odżywcze

ezerki_orkisz_papryka_02b

Ezerki paluszki orkiszowe z papryką to 289 (podział BTW: 9,24g/ 4,34g/ 53,22g) w 70-gramowej paczce.

 

Informacje o produkcie

Producent: INWEX EU (ENVOY / STOKI to dystrybutor na Polskę)
Marka: Ezerki
Nazwa: Paluszki pełnozbożowe orkiszowe z cebulą
Kupione: Carrefour
Cena: 2,79zł

6 odpowiedzi

 1. Jako fanka wszystkiego co chrupie baaaardzo zainteresowały mnie te paluszki. Wafle ryżowe z papryką są chyba moim odkryciem życia i ratują przed omijaniem szerokim łukiem sklepowych alejek uginających się pod szeleszczącymi opakowaniami wypełnionymi (ale tylko oczywiście do połowy) ziemniaczorami. Dobra, przyznaje się, że te też kupuję, ale częściej sięgam jednak po styropian. Paluszki z cebulą są ekstra, z papryką jeszcze nie dane było mi jeść, ale zamysł mi się podoba. Papryka niby taka banalna potrawa, sypiemy ją do potraw w kuchni jak leci bez większej precyzyjności, ale jednak w paluszkach to naprawdę ciekawe rozwiązanie. Te śmiem przypuszczać, że są mniej tłuste, a bardziej kruche od klasyków z gorszym składem, więc tym bardziej je chcę. Super. Szkoda tylko, że to cholerstwo tak wciąga. Bierzesz jeden paluszek, drugi i nagle wkładasz rękę do pustego opakowania. 😀

  Odpowiedz
  1. Marcin Marcin DD

   Coś w tym jest. Zakładasz sobie np.”będę chrupać jeden paluszek na jedną przeczytaną stronę notatek”, po czym się okazuje, że opakowanie jest puste… a na kartce widnieje strona numer 10 😉

   Paluszki z zasady tłuste nie są. Te zasady trzymają się mocno 😉

   Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *