BRUGGEN, MIAMI OWSIANKA Z KASZKĄ MANNĄ CZEKOLADA

W zastępstwie sera.

Stereotypy. Mam wrażenie, że już o nich pisałem. Łatwo popaść w obłęd, szufladkując Bogu ducha winnego człowieka. Choćby Arab oddał 5 lat temu komuś nerkę, zawsze pozostanie w naszych oczach krętaczem. Tak jest, tak będzie. Nie wtrącając się jednak do czegoś, co nie nadaje się na blog, można powiedzieć, że obrazami „ten to na pewnie jest…” karmieni jesteśmy od dzieciństwa. Mysz i czekolada? Przecież to nie idzie w parze.

Bruggen Biedronka.  Podejście numer dwa. Podejście też ostatnie. Kochane truskawki i maliny laurki 14. lutego ode mnie nie dostaną. Serce moje bowiem, skradła czekolada. To bieli wyznaję miłość najczystszą. A skoro można połączyć ją z fit-produktem? Szykuje się związek do grobowej deski!

Miami_owianka_kaszka_malina_czekolada_06

Białe pastylki, to dobrze znane tłuścioszki. Występują w każdym tanim batonie, każdej paczce dropsów. Nie powalają na kolana jakością, nie czuć w nich kunsztu cukiernictwa. Nie czuć, bo nie ma czuć. Ordynarna słodycz, do której mózg małolata się przyzwyczaił przez lata. Podobnie sprawa wygląda z ciemniejszymi „kłodami”. Tanie wiórki, znane z miksów musli/ crunchy. Zupełnie tak, jakby wszyscy producenci brali je z jednej fabryki.

Miami_owianka_kaszka_malina_czekolada_08

Nie chcąc wyjadać, wszystkiego co najlepsze, czym prędzej zaparzyłem wodę. Minimalna życiodajnego płynu, pozwoliła w czajnikowi zabulgotać bardzo szybko. Wyłączyłem szybciej niż guzik wskazuje. Skoro sprawdzało się latami na zupkach chińskich, to sprawdzi się i tu. Zalałem. Odczekałem. Odkryłem to, co widać powyżej. Jedno słowo: lipa. Choć z ust wyleciało akurat inne. Zaczynające się na literkę, sąsiadującą z „l” na klawiaturze.

Miami_owianka_kaszka_malina_czekolada_10

Rozwodniony baton musli z czekoladą. Nie, wróć. Starty na najmniejszych oczkach tarki, rozwodniony baton. Tak. Dokładnie tak smakowała mi owsianka. Zero treściwości, zero… czegokolwiek. Nawet biała czekolada zniknęła w otchłani papki. Tak jak jedna jaskółka nie czyni wiosny, tak i jeden klocuszek nie czynił „mniamowisanki”.

Kupię ponownie i odczekam z wodą, jak na cierpliwego człowieka przystało. Ale to kiedyś. Za miesiąc, dwa, albo i osiem. Póki co wielka miłość jest… powiedzmy, że „idealnym partnerem”, którego weryfikuje zejście 20 piwach z naszej głowy, widzianego nazajutrz.

Skład

Miami_owianka_kaszka_malina_czekolada_03a

Płatki owsiane (43,8%) kasza manna (z pszenicy) (33%), kawałki czekolady mlecznej 6,5% (cukier, miazga kakaowa, mleko w proszku pełne w proszku, tłuszcz mleczny, emulgator: lecytyny), kawałki białej czekolady 6% (cukier, tłuszcz kakaowy, mleko w proszku pełne w proszku, emulgator: lecytyny), mleko w proszku odtłuszczone, cukier puder trzcinowy (4,8%), aromaty, tapioka.

Informacja dodatkowa: Produkt może zawierać soję, orzeszki ziemne inne orzechy  oraz nasiona sezamu.

Słowniczek

lecytyny – pełnią funkcję emulgatorów i stabilizatorów. Stosowane do zmiękczania czekolady.
miazga kakaowa – najważniejszy półprodukt w potrzebny do stworzenia czekolady. Powstanie z ziaren kakaowca. Gorzkie tabliczki mają jej 70%+ w swojej zawartości.
tłuszcz kakaowy (masło kakaowe, olej kakaowy) – wydobywany jest z nasion kakaowca po ich (w skrócie) oczyszczeniu, uprażeniu i zmieleniu. Wykorzystywane często w produktach do pielęgnacji ciała.

Wartości odżywcze

Miami_owianka_kaszka_malina_czekolada_03

Bruggen Miami Owsianka z kaszką manną [truskawka i malina] to 193kcal  (podział BTW: 5,8g/ 3,7g/ 32,8g) w opakowaniu.

Informacje o produkcie

Producent: Bruggen
Marka: Miami
Nazwa: Miami Owsianka z kaszką manną [z kawałkami czekolady]
Kupione: Biedronka
Cena: ok. 1,50zł

4 odpowiedzi

  1. No bo jak można nie odczekać?! Albo przynajmniej nie odczekać wystarczająco (każdy dochodzi w innym czasie, trzeba być cierpliwym :P). Jak się człowiek spieszy… i te sprawy. Poza tym weź nie strasz, bo kupiłam aż cztery kubeczki, tylko w tej starszej wersji z ładniejszą, potworkową szatą graficzną.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *